Wójt Wiskitek stanął przed sądem. Jest oskarżony o korupcję.

Wójt Gminy Wiskitki Franciszek M. na ławie oskarżonych. W Sądzie Rejonowym w Żyrardowie w piątek 3 czerwca rozpoczął się proces przeciwko niemu w sprawie wręczenia łapówki w 2012 roku. Ta miała zostać przekazana ekspertowi oceniającemu wnioski unijne w Mazowieckiej Jednostce Wdrażania Programów Unijnych Maciejowi P. w zamian za pozytywną ocenę projektu dotyczącego budowy sieci kanalizacyjnej w Gminie Wiskitki. Łapówka w wysokości ponad 18 tys zł miała wpłynąć na konto eksperta w ramach specjalnego zlecenia na nazwisko osoby trzeciej.

SONY DSC

SONY DSC

-W celu zalegalizowania wręczonej wymienionemu korzyści majątkowej zawarł w imieniu Gminy Wiskitki sporządzoną przez Macieja P. umowę o dzieło na wykonanie studium wykonalności projektu e- usługi- wyjaśniał  Sławomir Hryciuk,  z Prokuratury Rejonowej w Siedlcach.

Obecnie wójt nie przyznaje się do winy. Potwierdza jednak zeznania złożone wcześniej w prokuraturze, w zasadzie potwierdzające akt oskarżenia. Dziś zaznaczył jednak, że tylko część w tych wypowiedzi jest zgodnych z prawdą. Prokurator oskarżyciel odczytał przewód sądowy (akt oskarżenia), prokurator przypomniał najważniejsze zeznania oskarżonego i świadków, przesłuchano też Macieja P., który przyjął korzyść majątkową, a także dwoje innych świadków, w tym jedną z urzędniczek. Sąd wyznaczył kolejną rozprawę na początek lipca. Oskarżonemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa wójta Gminy Wiskitki oraz eksperta Macieja P. jest częściej wielowątkowego postępowania ws przestępstw korupcyjnych, w którym zarzuty postawiono kilkudziesięciu osobom./ Anna Wrzesień

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

SONY DSC

Reklama