Firmy powiatu żyrardowskiego uczą młodzież z Rumunii przedsiębiorczości

a rumuni

17-letni uczniowie „Economic College” z miejscowości Baia Mare City w Rumunii uczą się w polskich firmach na czym polega sprzedaż produktów, merchendising, działania handlowe i marketingowe. Młodzież gości na praktykach w firmach na terenie powiatu żyrardowskiego w danich 3-16 lipiec z inicjatywy SBICO – Small Business International Office.

Przebywając w Żyrardowie – mieście, które zmieniło się w ostatnich latach nie do poznania dzięki rewitalizacji Starej Przędzalni – młodzi ludzie uczą się czegoś znacznie więcej: jak zaangażowanie społeczne lokalnych przedsiębiorców zmienia funkcjonowanie miasta. Poznają także znaczenie lokalnego biznesu, który w obecnych czasach potrzebuje dowartościowania, ponieważ stwarza miejsca pracy i powoduje wzrost gospodarczy w regionie. Młodzi ludzie mogą na własne oczy zobaczyć, jak ważne są dla regionu mikro i małe firmy, które stanowią 99% wszystkich firm w Polsce, jak i w Europie.

Wydarzenie to jest początkiem międzynarodowej współpracy żyrardowskich firm z firmami i instytucjami zagranicznymi, polegającej na wymianach młodzieży na praktyki, wyjazdach kadry zarządzającej firm i pracowników na wizyty studyjne, obserwacje pracy, staże, służące zdobywaniu doświadczenia, poznawaniu innych rynków i nawiązywaniu kontaktów handlowych. Takie możliwości zapewnia polskim firmom organizacja SBICO – Small Business International Cooperation Office (Biuro Współpracy Międzynarodowej Małego Biznesu). SBICO, którym kieruje Ewa Kubel, dyrektor, reprezentuje w Polsce międzynarodowe zrzeszenie ESBA (European Small Business Alliance), z siedzibą w Brukseli, zrzeszające 16 organizacji z 16 krajów Europy.

Wymiana młodzieży na praktyki odbywa się dzięki współpracy z SBICO firm i organizacji: Stara Przędzalnia, Meritum, EMKA, Boryszew, Żyrardowski Klub Biznesu./

Reklama