Kompletnie pijany wjechał do rowu

Wczoraj około 14:40 dyżurny żyrardowskiej komendy otrzymał informację dotyczącą nietrzeźwego kierowcy, który wjechał do rowu w Korytowie.

polic

Policjanci po dojechaniu na miejsce zauważyli w rowie samochód Daewoo, w odległości 100 m od niego siedział kompletnie pijany mężczyzna. W rozmowie powiedział policjantom, że to nie on kierował tym samochodem i nie wie skąd się wziął w tym miejscu. Wersji tej nie potwierdzili świadkowie, wskazując mężczyznę jako kierowcę. Badanie na zawartość alkoholu potwierdziło podejrzenia świadków i policjantów i wykazało, że 66-letni mieszkaniec Korytowa miał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Mało tego miał zakaz prowadzenia pojazdów aż do 2020r. Mężczyzna był już wcześniej karany za jazdę na „podwójnym gazie”. Kierowca został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie, a dziś zostaną mu przedstawione zarzuty. 66-latkowi grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kilka ostatni dni jest przykładem, że mimo wzmożonych kontroli, a także działań profilaktycznych Policji kierowcy nadal wsiadają za kierownicę pod wpływem alkoholu. Po raz kolejny apelujemy do kierowców:

PIŁEŚ- NIE JEDŹ!

asp. Agnieszka Ciereszko

Reklama