Kronika policyjna KPP Żyrardów

polic

Wpadł przez awanturę na podwórku

W poniedziałek 10.07 br około 23:00 do dyżurnego żyrardowskiej komendy zadzwoniła kobieta, która powiedziała, że na jej podwórku jest nietrzeźwy mężczyzna, dobijający się do drzwi.

Policjanci pojechali do Korytowa, gdzie na trawniku zobaczyli kompletnie pijanego mężczyznę, który nie chciał podać swoich danych. Jak się okazało w czasie kontroli osobistej mężczyzna miał przy sobie dokumenty, dzięki czemu udało się potwierdzić jego dane. Awanturnikiem okazał się być 32-letni mieszkaniec Żyrardowa. Dla 32-latka koniec interwencji, okazało się bowiem że jest on poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Skierniewicach do ustalenia miejsca pobytu, a ponieważ był nietrzeźwy noc spędził w policyjnym areszcie.

asp. Agnieszka Ciereszko

Zatrzymany rowerzysta-recydywista

Wczoraj po 18:00 w Miedniewicach policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Żyrardowie zauważyli rowerzystę, który jechał „wężykiem”. Natychmiast zareagowali.

Podejrzenia funkcjonariuszy potwierdziły się podczas kontroli. Badanie alkomatem wykazało, że w wydychanym powietrzu 47-letni mieszkaniec Kamionki miał, aż 1,40 mg/l alkoholu. Po chwili okazało się, że mężczyzna odpowie nie tylko za kierowanie rowerem na „podwójnym gazie”, ale też za niestosowanie się do wyroku Sądu, ponieważ posiada zakaz kierowania rowerami do czerwca 2017r. Za popełnione czyny grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Ciereszko

Reklama