Kronika PSP Żyrardów

Zwłoki łosia w stawie, zderzenie ze słupem energetycznym w Żyrardowie, wypadki, pożar w Mszczonowie. Tak wyglądał ostatni tydzień PSP w Żyrardowie

W poniedziałek 18 lipca 2016 r. ok. g. 16.00 czterech strażaków z JRG Żyrardów wydobyło zwłoki łosia pływające w jednym ze stawów w miejscowości Sokule. Martwe zwierzę przekazano przedstawicielowi urzędu gminy, który wezwał na miejsce firmę utylizującą padłe zwierzęta.

DSCF5721 (2)

W środę 20 lipca 2016 r. od g. 20.11 sześć zastępów straży pomagało policjantom w poszukiwaniu nastolatki, rzekomo zaginionej w podmiejskim lesie w pobliżu Józefowa. Po ponad dwugodzinnych poszukiwaniach patrol policji zatrzymał kobietę na terenie miasta Żyrardowa. W akcję poszukiwawczą zaangażowano łącznie 31 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP: Jesionka, Działki, Żyrardów, Korytów i Wiskitki. Przez niefrasobliwość kobiety strażacy tracili bezcenny czas na przeszukiwanie lasu, podczas gdy mogli być potrzebni w innym miejscu gdzie ktoś na prawdę potrzebował pomocy.

W czwartek 21 lipca 2016 r. ok. g. 22.18 doszło do pożaru na poddaszu budynku jednorodzinnego położonego przy ul. Nowy Rynek w Mszczonowie. Siedmiu lokatorów opuściło obiekt samodzielnie przed przybyciem strażaków. Po dojeździe na miejsce dowódca polecił odciąć dopływ prądu i gazu do budynku a następnie podano dwa prądy gaśnicze jeden po klatce schodowej a drugi po drabinie od zewnątrz budynku. Wnętrze budynku po ugaszeniu pożaru przewietrzono za pomocą wentylatora a następnie sprawdzono kamerą termowizyjną i czujnikiem gazowym. W ponad dwugodzinnej akcji brało udział 19 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Mszczonów. Po ugaszeniu ognia miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi.

W niedzielę 24.07.2016 r. ok. g. 21.07 na ul. Żeromskiego w Żyrardowie z nieustalonych przyczyn kierujący samochodem osobowym marki fiat uderzył w słup energetyczny, który w wyniku uderzenia został uszkodzony i przechylił się na jezdnię. W chwili dojazdu na miejsce zdarzenia w pojeździe nie było żadnych osób, prawdopodobnie oddaliły się z miejsca wypadku. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, odłączyli akumulator w pojeździe oraz wezwali na miejsce przedstawiciela PGE Żyrardów, który odłączył zasilanie elektryczne do uszkodzonego słupa jednak po odholowaniu pojazdu odmówił przejęcia miejsca zdarzenia. W związku z tym ulica Żeromskiego została zamknięta przez policjantów dla ruchu do czasu naprawy słupa.

DSCF5710

W poniedziałek 25.07.2016 r. ok. 00.08 na ul. Mokrej w Żyrardowie doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych, którymi podróżowały łącznie 4 osoby. W wyniku zdarzenia jeden z pojazdów koziołkował i jego kierowcę strażacy musieli uwalniać wspólnie z zespołem pogotowia, który następnie udzielił mu pomocy medycznej. Na miejsce wezwano patrol policji a po zakończeniu działań uprzątnięto jezdnię z rozlanych płynów eksploatacyjnych. W prawie dwugodzinnej akcji brało udział sześciu strażaków z JRG Żyrardów.

DSCF5722

DSCF5721 (2)

Również w poniedziałek 25.07.2016 r. ok. g. 04.29 na ul. Kościuszki w Wiskitkach z nieustalonych przyczyn kierujący osobowym Hyundaiem stracił panowanie nad pojazdem wypadł z jezdni i uderzył w betonowe ogrodzenie. Podróżujący pojazdem oddalili się z miejsca zdarzenia. Strażacy zabezpieczyli teren zdarzenia, odłączyli akumulator w pojeździe, zamknęli zawór LPG a na miejsce wezwano patrol policji. Po zakończeniu działań miejsce przekazano właścicielowi posesji./ oprac. Piotr Grzelecki PSP Żyrardów

Reklama