Uderzył w drzewo, bo na drogę wybiegł mu pies

Rozbity samochód i obrażenia kierowcy. To skutek wypadku z udziałem kierowcy samochodu przewożącego pieczywa, do którego doszło w czwartek 28.07.2016 r. ok. 05.38 w miejscowości Kuklówka Zarzeczna. Z wstępnych ustaleń wynika, że do zdarzenia doszło kiedy kierowca chciał ominąć psa, który wybiegł na jezdnię. Kierowca stracił panowanie nad pojazdem, wypadł z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Zakleszczonego kierowcę uwolnili strażacy z OSP Kuklówka Zarzeczna, którzy udzielili mu również pierwszej pomocy medycznej. Na miejsce wezwano także policję i pogotowie ratunkowe. W ponad godzinnej akcji brało udział 12 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Kuklówka Zarzeczna.

Niestety jest to już kolejny wypadek gdzie bezpośrednią przyczyną było wtargnięcie zwierzęcia przed poruszający się pojazd.

Tekst – mł. bryg. Piotr Grzelecki, zdj. KP PSP Żyrardów

DSCF5730

DSCF5726 DSCF5734 DSCF5729

Jak uniknąć zderzenia ze zwierzęciem?

Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, jednak są sposoby na to, by zmniejszyć nieco możliwość wystąpienia zagrożenia. Leśne drogi oraz obszary przyrodnicze to miejsca, gdzie lepiej zdjąć nogę z pedału gazu. Również znaki ostrzegające przed dzikimi zwierzętami powinny nas skłonić do podobnego działania. Co ciekawe, zwierzęcia leśnego światło reflektorów wcale nie odstrasza, a jedynie sprawia, że zatrzymuje się w bezruchu. Aby się poruszyło potrzebuje jakiegoś innego bodźca np. dźwiękowego. Tak więc jeśli na naszą drogę wyskoczy sarna postarajmy się zatrąbić, być może sprawi to, że ona ucieknie nam tuż sprzed maski auta.

źródło:http://superauto24.se.pl/porady/potraciles-zwierze-nie-uciekaj-z-miejsca-zdarzenia_343733.html

Reklama