Wypadek w Walerianach. Wszystko przez łosia.

IMG_0438

Wypadek w Walerianach. Do zdarzenia doszło we wtorek ok 5.30 Fiat Uno kierowany przez 60-letniego mieszkańca Jeruzala wpadł w poślizg i uderzył w drzewo. Jak wynika z wstępnych ustaleń, kierowca straciła panowanie nad pojazdem, kiedy nagle na drodze pojawił się łoś, informuje Agnieszka Ciereszko z KPP Żyrardów. W wypadku zostały poszkodowane dwie osoby, kierowca i jego pasażerka.

Kiedy na miejsce dotarła straż pożarna, kierujący był poza pojazdem a pasażerka uwięziona w pojeździe (przytomna, z zachowanymi czynnościami życiowymi, prawdopodobnie uraz kostki). Obydwoje trafili do szpitala.

Policjanci apelują do kierowców o ostrożność w okolicach lasów, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta. Tylko wczoraj na drogach powiatu żyrardowskiego odnotowano trzy takie przypadki. Na szczęście nikt nie zginął. Jedźmy zatem skupieni, rozważni oraz dostosujmy prędkość nie tylko do warunków atmosferycznych, ale także drogowych..

Wraz z nadejściem dobrej pogody a także wakacji zwiększyła się liczba kierujących poruszających się po naszych drogach ze zwiększoną prędkością. Pamiętajmy, że w każdej chwili na drodze może pojawić się jakaś przeszkoda. Mogą to być piesi, ale mogą to być również dzikie zwierzęta. To właśnie one właśnie dziś były przyczyną kolejnego wypadku, w którym poszkodowane zostały dwie osoby. Do zdarzeń z udziałem zwierząt dochodzi wczesnym rankiem oraz późnym wieczorem. To właśnie wtedy zwiększa się prawdopodobieństwo spotkania zwierzyny na drodze, zwłaszcza w obszarach leśnych.

/ Zdj. – kpt. Sebastian Maleńczuk KP PSP Żyrardów

IMG_0437

Reklama