Giżyce: 31 latek potrącił wózka z niemowlęciem

Kolejna tragedia na przejściu dla pieszych. W Giżycach pod Sochaczewem kierowca potrącił wózek z dwumiesięcznym dzieckiem. Niemowlę w ciężkim stanie zostało przewiezione do szpitala specjalistycznego. Kierowca został zatrzymany do wyjaśnienia.

polic

Do zdarzenia doszło 17 sieronia około 10 rano na pasach w centrum miejscowości, na oznakowanym przejściu. -Policjanci ustalili, że 31 letni sochaczewianin, kierujący pojazdem Skoda Oktawia, potrącił wózek z niemowlęciem na przejściu dla pieszych, w momencie kiedy kobieta praktycznie już schodziła z pasów- informuje sierż sztab. Agnieszka Dzik z KPP Sochaczew.

Dwumiesięczne dziecko w stanie ciężkim zostało przewiezione do szpitala w Sochaczewie, a następnie przetransportowane do szpitala w Międzylesiu. Kierujący samochodem był trzeźwy, ale został zatrzymany i poddany dodatkowym badaniom, które wykluczą obecnośc innych środków odurzających. Policja ustala wszystkie okoliczności wypadku, nie wyklucza nadmiernej prędkości oraz innych przyczyn wypadku. Na razie nie wiadomo jakie zarzuty usłyszy mężczyzna. Okaże się po opinii biegłych ws obrażeń niemowlęcia oraz przesłuchaniu wszystkich świadków, w tym matki. / IAR/ TVP 3 Anna Wrzesień

Reklama