Kronika PSP Żyrardów

Pomoc dziecku podłączonemu do respiratora, wypadek na autostradzie A2 i kolejne zwłoki wydobyte z wody. Kronika PSP Żyrardów.

IMG_0468

W poniedziałek 01 sierpnia 2016 r. na ul. Ossowskiego w Żyrardowie strażacy z JRG Żyrardów przez ponad dwie godziny za pomocą agregatu prądotwórczego zasilali respirator do którego podłączone było dziecko. Przyczyną zdarzenia było wyłączenie prądu w sieci przez zakład energetyczny.

W czwartek 04 sierpnia 2016 r. ok. g. 05.42 na 415 km autostrady A 2 na wysokości miejscowości Miedniewice, prawdopodobnie na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa, kierująca pojazdem Renault straciła panowanie nad samochodem i uderzyła w bariery ochronne a następnie przekoziołkowała. Kobietę oraz podróżujące z nią dziecko wydobyli z wraku inni kierowcy przed przybyciem służb ratowniczych. Strażacy razem z zespołem pogotowia udzielili pomocy poszkodowanym, którzy zostali zabrani do szpitala. Zabezpieczono miejsce wypadku, odłączono akumulator w samochodzie a po zakończeniu działań teren przekazano zarządcy drogi. W prawie dwugodzinnej akcji brało udział 6 strażaków z JRG Żyrardów.

KOLEJNY TOPIELEC

W piątek 05 sierpnia 2016 r. tuż przed g. 16.00 dyżurny policji poprosił o pomoc w wydobyciu zwłok pływających w prywatnym stawie na jednej z posesji w Korytowie. Strażacy za pomocą łodzi wydobyli zwłoki mężczyzny pływające tuż pod powierzchnią wody w odległości ok. 10 m od brzegu. Niestety obecny na miejscu lekarz potwierdził zgon. Dalsze czynności dochodzeniowe mające na celu ustalenie okoliczności i przyczyny utonięcia prowadziła policja pod nadzorem prokuratora. W ponad godzinnej akcji brało udział czterech strażaków z JRG Żyrardów./ oprac. Piotr Grzelecki PSP Żyrardów

Reklama