Kronika PSP Żyrardów

W dniu 17.08.2016 r. ok. godz. 8:53 w Mszczonowie przy ul. Tarczyńskiej doszło do uszkodzenia przyłącza gazowego. Do stanowiska kierowania w Żyrardowie wpłynęła informacja od mieszkańców, że na ulicy wyczuwalny jest intensywny zapach gazu. Po dojeździe strażaków na miejscu obecne było pogotowie gazowe, które usuwało awarię. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz zamknięciu ulicy do chwili usunięcia awarii. Miernik wykazał podwyższone stężenie jedynie w wykopie gdzie znajdowało się przyłącze. W akcji trwającej prawie półtorej godziny udział brało czterech strażaków z JRG Żyrardów.

W tym samym dniu ok. godz. 19:02 mieszkańcy budynku przy ul. 1 Maja zgłosili wyczuwalny zapach gazu na klatce schodowej. Strażacy po przybyciu na miejsce zdarzenia ustalili, że źródłem zapachu była zdemontowana kuchnia gazowa w jednym z mieszkań. Mierniki nie wykazały obecności gazu w mieszkaniu ani na klatce schodowej. Kuchenka została wyniesiona z mieszkania, a mieszkanie i klatkę schodową przewietrzono.

W dniu 18.08.2016 r ok. godz. 16:37 w miejscowości Huta Partacka powstał pożar w budynku jednorodzinnym. W chwili przybycia strażaków z Żyrardowa pożar został ugaszony przez mieszkańców. Prawdopodobną przyczyna pożaru mogło być zwarcie instalacji fotowoltaicznej. Ze względu na złe samopoczucie dwójki lokatorów na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe. Po przebadaniu lekarz stwierdził, że nie wymagają oni hospitalizacji. Akcja trwała ok. 1,5 godziny i brało w niej udział 4 strażaków z JRG Żyrardów.

W dniu 19.08.2016 r ok. godz. 10:30 do straży wpłynęło zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu na VII p. w Żyrardowie przy ul. Izy Zielińskiej. Po dojeździe strażacy zauważyli wydobywający się dym z okna mieszkania. Do mieszkania strażacy dostali się przez drzwi wejściowe, które były otwarte. Po wejściu do środka stwierdzili, że zapaliła się potrawa na kuchni. Lokator był w mieszkaniu i nie doznał żadnych obrażeń. W działaniach brało udział 10 strażaków z JRG Żyrardów ./st. kpt. Marek Świderek PSP Żyrardów

Reklama