Kronika PSP Żyrardów

W piątek 26 sierpnia 2016 r. ok. 17:40 do stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o wypadku drogowym na trasie DK 50 w miejscowości Słabomierz. W zdarzeniu brały udział dwa samochody osobowe. Ranną trzynastolatkę śmigłowiec LPR przetransportował do szpitala. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku i miejsce lądowania śmigłowca, zakręcili zawór instalacji LPG oraz odłączyli akumulator. W ponad trzygodzinnej akcji brało udział 17 strażaków z JRG Żyrardów, OSP Mszczonów i OSP Korytów.

W niedzielę 28 sierpnia 2016 r. ok. g. 10:15 doszło do wypadku drogowego na obwodnicy Żyrardowa przed rondem w Wiskitkach. Samochód osobowy Chrysler Voyager którym podróżowały cztery osoby dorosłe i troje dzieci uderzył w tył Mitsubishi. Ranna została jedna pasażerka voyagera i kierowca Mitsubishi, którego strażacy wydobyli z pojazdu przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Po zakończeniu działań prowadzonych przez policję usunięto rozlany olej i płyny eksploatacyjne z jezdni. Działania 11 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Wiskitki trwały 4,5 godziny.

Tego samego dnia o godz. 19:25 do stanowiska kierowania w Żyrardowie wpłynęło zgłoszenie o zatonięciu mężczyzny na stawie św. Anny w Zbiroży. Do działań wyjechał zastęp z JRG Żyrardów oraz OSP Mszczonów z katamaranem. Po niespełna godzinie od zgłoszenia strażacy wyłowili mężczyznę. Będący na miejscu lekarz stwierdził zgon. W działaniach brało udział 20 strażaków z JRG Żyrardów, JRG Grodzisk Maz, OSP Mszczonów, OSP Skuły.

Pozostałe zdarzenia:

kolizja drogowa – 1 zdarzenie

plama oleju – 1 zdarzenie

usuwanie gniazd owadów – 9 zdarzeń

pożar śmieci – 2 zdarzenia

pożar trawy – 1 zdarzenie

pożar skrzynki elektrycznej – 1 zdarzenie

„garnek na kuchni” – 1 zdarzenie/ Piotr Grzelecki, PSP Żyrardów

Reklama