Pobili do nieprzytomności, z powodu kobiety

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie dwaj mieszkańcy Mszczonowa, którzy w niedzielę pobili swojego znajomego do nieprzytomności. 32 i 44-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

W minioną niedzielę wieczorem do dyżurnego żyrardowskiej komendy policji zadzwonił mężczyzna, którego zaniepokoiły krzyki dochodzące z jednego z mieszkań na terenie Mszczonowa. Gdy policjanci weszli pod wskazany adres na łóżku leżał pobity do nieprzytomności mężczyzna. Funkcjonariusze udzielili pomocy 60-latkowi. W mieszkaniu prócz pobitego mężczyzny znajdowała się jego przerażona partnerka i znajomy.
Policjanci szybko ustalili, że dwóch znajomych 32 i 44-latek podczas spotkania alkoholowego postanowili dać nauczkę starszemu koledze. Powodem konfliktu miała być była partnerka jednego z mężczyzn, która związała się właśnie z tym znajomym. Jak postanowili, tak zrobili. Poszli do mieszkania 60-latka gdzie bili go aż stracił przytomność. Mężczyzna w stanie krytycznym został przewieziony do szpitala. Na miejscu zatrzymano 44-latka, a niedługo później drugiego ze sprawców. W chwili zatrzymania obaj mężczyźni byli kompletnie pijani.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty pobicia i spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu za co grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Dziś sąd zadecydował o zastosowaniu wobec nich tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

asp. Agnieszka Ciereszko

Reklama