Rodzinny Piknik Naukowy w Grodzisku Mazowieckim

naukowy piknik

Warsztaty, pokazy i eksperymenty naukowe, miasteczko ruchu drogowego a przede wszystkim interaktywna wystawa „Eksperymentuj!” z Centrum Nauki Kopernik w Warszawie to atrakcje, które znajdą się w programie III Rodzinnego Pikniku Naukowego w Grodzisku Mazowieckim. 3 września, parking przed Centrum Kultury w godz. 10:00 – 15:00. Wstęp wolny.

Stowarzyszenie Europa i My, prowadzące m.in. Uniwersytet Dziecięcy w Grodzisku Mazowieckim, wspólnie z Centrum Kultury oraz partnerami zaprasza na trzeci już Rodzinny Piknik Naukowy. Główną atrakcją imprezy będzie interaktywna wystawa pt. „Eksperymentuj!” przygotowana przez Centrum Nauki Kopernik w Warszawie. Zaprezentowanych zostanie 15 eksponatów. Dzieci wspólnie z rodzicami będą mogły m.in. rozwiązywać szyfry i łamigłówki, dzięki trójwymiarowej układance poznać budowę ludzkiego ciała, odkryć sposób działania zmysłów – wzroku i słuchu a także sprawdzić swoją pamięć. Dodatkowo będzie można wypróbować wirujące krzesło, kule plazmową, najszybszą zjeżdżalnie, półkule magdeburskie oraz sprawdzić szybkość swoich reakcji. Objazdową wystawę „Eksperymentuj!” wzbogacą pokazy eksperymentów popularnonaukowych, łączących naukę z zabawą prowadzone przez animatorów Centrum Nauki Kopernik.

– Długo czekaliśmy, aby Centrum Nauki Kopernik mogło przyjechać do Grodziska Mazowieckiego – mówi Daniel Prędkopowicz ze Stowarzyszenie Europa i My, organizator pikniku. – W końcu jednak się udało i możemy wspólnie zaprezentować wystawę, którą do tej pory obejrzało już ponad 200 tys. osób w całym kraju – dodaje. Wystawa przeznaczona jest dla różnych grup odbiorców, zarówno dla dzieci od pierwszej klasy szkoły podstawowej, jak i dla młodzieży oraz dorosłych.

W ramach pikniku poza gośćmi z Warszawy, na uczestników czekać będzie całe mnóstwo dodatkowych atrakcji, wśród których znajdą się m.in. zabawy dla przyszłych pilotów na żyroskopie, pokazy ratownictwa medycznego czy rozmowy ze strażakami i zwiedzanie prawdziwego wozu strażackiego od środka. Ciekawym punktem wydarzenia będą warsztaty tworzenia komety, pokazy pszczelarskie a także zapoznanie się z pracą strażników miejskich z ekopatrolu. Grodziska Policja przygotuje specjalne mini miasteczko ruchu drogowego, na którym dzieci będą mogły uczyć się bezpieczeństwa poruszania na drodze, a dorośli m.in. dzięki specjalnym okularom sprawdzić, jak wygląda droga po spożyciu alkoholu. – Nauka nie musi być nudna. Jest wręcz bardzo ciekawa i pasjonująca. Trzeba tylko poczuć w sobie pierwiastek odkrywcy – mówi Daniel Prędkopowicz. – Właśnie poprzez organizację tego pikniku, a także prowadząc Uniwersytet Dziecięcy dla najmłodszych, staramy się to pokazać. Chcemy zaszczepić w młodym pokoleniu chęć poznawania, zadawania pytań i szukania na nie odpowiedzi – dodaje.

Spragnionych nauki, podanej w ciekawy i niekonwencjonalny sposób, organizatorzy zapraszają na parking przed Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim, 3 września 2016 roku (sobota) w godzinach 10-15. Wydarzenie ma charakter edukacyjny, wstęp na wszystkie wydarzenia jest bezpłatny. Szczegółowy program tegorocznego pikniku można znaleźć na stronie: www.europaimy.org a także na plakacie.

Podczas Pikniku w namiocie Stowarzyszenia Europa i My będą udzielane informacje odnośnie programu wydarzenia oraz trwających zapisów na nowy semestr Uniwersytetu Dziecięcego oraz Uniwersytetu Trzeciego Wieku.

***

Organizatorem 3. Rodzinnego Pikniku Naukowego jest Stowarzyszenie Europa i My wspólnie z Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckiem. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Burmistrz Grodziska Mazowieckiego Grzegorz Benedykciński

Partnerami Pikniku są: Komenda Powiatowa Policji,   Straż Miejska w Grodzisku Mazowieckim, Ochotnicza Straż Pożarna w Grodzisku Mazowieckim, Harcerski Klub Ratowniczy, UKS Budo Grodzisk Mazowiecki, Stowarzyszenie Szansa w Żabiej Woli,

Reklama