Zmiana przebiegu linii 400kV

gk

PSE poinformowało o zmianie przebiegu linii 400 kV. Wedle komunikatu z trasy niedawno wybranej po tak zwanej analizie wielokryterialnej przez między innymi Mszczonów, Gminy: Radziejowice, Wiskitki zmieniono na trasę przebiegu przez między innymi: Żabią Wolę, Kuklówkę Zarzeczną (Gm. Radziejowice), Jaktorów i Grodzisk Mazowiecki. Burmistrz Mszczonowa, który zaangażował się w powrót do trasy zapisanej w planie z decyzji jest zadowolony, podobnie jak Wiskitki czy mieszkańcy sąsiadujący z krajową 50 -tką. Stanowisko samorządu Gminy Radziejowice (Wójt Gminy i Radnych) jak podkreśla Jacek Krawczyński Wiceprzewodniczący RG jest jednoznaczne, nie ma zgody na przebieg przez teren Gminy, zarówno pierwsza jak i druga trasa jest zła, bo ingeruje w naturalne piękno turystycznej Gminy- podkreśla. Po informacji PSE, Żabia Wola, Jaktorów czy Kuklówka Zarzeczna zapowiadają protesty. Linia 400kV ma zostać wybudowana do 2019 roku. Komentuje Burmistrz Mszczonowa Grzegorz Kurek.

Reklama

Jedna odpowiedź to “Zmiana przebiegu linii 400kV”

 • ZW

  Forum Dialogu z 3.09.2015

  Pan Stefan Kotlewski – Przewodniczący Komisji Strategii Rozwoju Regionalnego
  i Zagospodarowania Przestrzennego

  „No, a Państwo inwestor, że tak powiem, ogólnie, no bo tutaj jesteście reprezentowani przez również wynajęte podmioty, przez PSE, już wielokrotnie powtarzali, że przepraszają, że popełnili błąd, że to co zrobili na tym pierwszym przebiegu było niewłaściwe i nie w pełni zostały dochowane procedury związane z konsultacjami społecznymi, a też częściowo, być może wynikało to i z niewiedzy, z całym szacunkiem dla organów samorządów gminnych, podczas uzgadniania tej trasy dla planu zagospodarowania przestrzennego województwa.”

  Pan Krzysztof Strzałkowski – Przewodniczący Komisji Rozwoju Gospodarczego, Infrastruktury i Przeciwdziałania Bezrobociu
  „Drodzy Państwo, Państwo Radni, ja się bardzo cieszę, że gminy dostrzegły ten problem, tak to tylko zakończę. Bo groza zarzutów, które to mieszkańcy, mają co do jakby konsultacji samego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa wynika z nie wywieszenia obwieszczeń i innych kwestii, związanych z publikacją tych dokumentów. Więc mam nadzieję, że zaskoczenie Pani Wójt w kwestii, istotnych kwestii rozwojowych tej części Mazowsza, będzie maleć, dzięki posiedzeniom tej Komisji. Serdecznie Panią zapraszamy na te spotkania, tak żeby mieszkańcy wzięli w tej sprawie, sprawy w swoje ręce, poza samorządami gminnymi i przyszli do nas. To nie Państwo wójtowie przyszli do nas z tym problemem, tylko mieszkańcy. Siedząca obok Pani, Pani Matkowska przyszła do mnie, jako radnego województwa, dlaczego nie przyszliście razem. W związku z tym, nie chciałbym rozstrzygać tego, jaki może być poziom niewiedzy włodarzy lokalnych w sprawach istotnych dla mieszkańców ich gmin. Ci Państwo są wzburzeni właśnie z tego powodu. Więc przestańmy w tej chwili uprawiać, jakby, wszyscy popełnili w tej sprawie błąd, przestańmy w tej chwili usprawiedliwiać się, tylko zacznijmy wspólnie pracować. Dziękuję bardzo.”

Trackbacks

 •