Kronika PSP Żyrardów

W niedzielę 04 września 2016 r. nad powiatem żyrardowskim przeszła nawałnica z ulewnym deszczem i porywistym wiatrem, która przysporzyła mnóstwo pracy strażakom. Największe szkody w postaci połamanych drzew i uszkodzonych budynków odnotowano na terenie gminy Wiskitki. Tutaj jednostki OSP i JRG Żyrardów interweniowały do wtorku ponad 30 razy usuwając połamane konary drzew leżące na budynkach i jezdniach utrudniając ruch samochodów. Za pomocą drabiny samochodowej pomagaliśmy mieszkańcom zabezpieczać ich domy przed deszczem za pomocą plandek zakupionych przez gminę.

W czwartek 8 września 2016 r. ok. g. 19.12 na ul. Ossowskiego w Żyrardowie doszło do wypadku z udziałem rowerzysty i samochodu osobowego. Strażacy z JRG Żyrardów zabezpieczyli i oznakowali miejsce zdarzenia. Poszkodowana rowerzystka znajdowała się pod opieką zespołu pogotowia.

W piątek 9 września 2016 r. ok. g. 14.00 prawdopodobnie na skutek zaprószenia ognia przez nieznane osoby doszło do pożaru lasu na terenie wschodniej dzielnicy Żyrardowa. Z pożarem młodnika na powierzchni ok. 2 hektarów przez prawie 8 godzin walczyły 4 zastępy z JRG Żyrardów oraz OSP: Wiskitki, Nowe Kozłowice i Żyrardów. Na miejscu były obecne służby Nadleśnictwa Radziwiłłów.

W sobotę 10 września 2016 r. ok. g. 06.40 na autostradzie A2 na wysokości Feliksowa kierujący samochodem Toyota RAV 4 stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery ochronne. Podróżujący pojazdem nie odnieśli obrażeń i opuścili go o własnych siłach. Strażacy z JRG Żyrardów i OSP Wiskitki zabezpieczyli miejsce wypadku a po zakończeniu działań przekazano je patrolowi policji autostradowej.

Również w sobotę 10 września 2016 r. ok. g. 10.30 na jednej z posesji w Wiskitkach prawdopodobnie podczas przelewania środków ochrony roślin miał miejsce niewielki wyciek. Strażacy zebrali ziemię nasączoną substancją do utylizacji. Na miejsce wezwano patrol policji oraz poinformowano o zdarzeniu Inspekcję Ochrony Środowiska. Miejsce zdarzenia po oznakowaniu taśmami ostrzegawczymi przekazano protokołem właścicielce posesji./ Oficer Prasowy KPPSP w Żyrardowie mł. bryg. mgr inż. Piotr Grzelecki

Reklama