Kronika PSP Żyrardów

We wtorek 13 września 2016 r. ok. g. 11.42 prawdopodobnie na skutek zaprószenia ognia przez nieznane osoby doszło do pożaru lasu na terenie Nadleśnictwa Radziwiłłów. Z pożarem na powierzchni ok. 100 m2 przez ponad 2 godziny walczył zastęp z JRG Żyrardów. Na miejscu obecne były również służby Nadleśnictwa Radziwiłłów.

W środę 14 września 2016 r. ok. g. 16.18 na skrzyżowaniu ulic Limanowskiego i Chopina w Żyrardowie doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych opel i skoda. W wyniku wypadku ranne zostały dwie osoby, którym pomocy udzielał zespół pogotowia ratunkowego. Strażacy oznakowali teren zdarzenia odciągnęli jeden z samochodów w celu uwolnienia kierowcy i po wydobyciu go z pojazdu przekazali pod opiekę ratowników medycznych. W prawie półtoragodzinnej akcji brało udział 6 strażaków z JRG Żyrardów.

W piątek 16 września 2016 r. ok. g. 12:57 na skrzyżowaniu ulic 1 Maja i Waryńskiego w Żyrardowie doszło do zderzenia samochodu osobowego i motoroweru. W wyniku wypadku poszkodowany został kierowca motoroweru, który został przewieziony do szpitala przez zespół pogotowia ratunkowego. Działania zastępu Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach i ograniczeniu wycieków eksploatacyjnych.

W sobotę 17 września 2016 r. ok. g. 20:48 doszło do pożaru niezamieszkałego domu mieszkalnego w miejscowości Wygnanka. Pożarem był objęty dach na powierzchni ok. 2 m2. Działania zastępów Straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania energetycznego do budynku i podaniu prądu wody w natarciu. Po ugaszeniu pożaru rozebrano nadpaloną część dachu.

W niedzielę 18 września 2016 r. ok. g. 00:49 dachował samochód osobowy w miejscowości Międzyborów. Po przybyciu na miejsce zastępy Straży uwolniły zakleszczone
2 ranne osoby z pojazdu i przekazały je zespołowi pogotowia ratunkowego. Dalsze działania zastępów Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe i ograniczeniu wycieków eksploatacyjnych.

Reklama