Kronika PSP Żyrardów

We wtorek 20 września 2016 r. ok. g. 20.17 na obwodnicy Żyrardowa na wysokości miejscowości Morgi doszło do nietypowego wypadku. Z nieustalonych jeszcze przyczyn od samochodu ciężarowego DAF oderwało się koło i uderzyło w jadący z naprzeciwka samochód osobowy Renault. Strażacy zabezpieczyli miejsce wypadku i ewakuowali z pojazdu kierowcę, którego pogotowie zabrało do szpitala. W międzyczasie odłączono akumulatory w pojazdach oraz pomagano w kierowaniu ruchem, gdyż DK 50 była częściowo zablokowana. W prawie trzygodzinnej akcji brało udział 10 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Wiskitki.

W czwartek 22 września 2016 r. ok. g. 19.45 w budynku mieszkalnym w Mszczonowie przy ul. Targowej doszło do zapalenia sadzy w kominie. Strażacy OSP Mszczonów wygasili piec i za pomocą sita kominowego i piasku ugasili płonące sadze. Pomieszczenia sprawdzono miernikiem wielogazowym a właścicielowi polecono wezwać kominiarza i dokonać przeglądu i czyszczenia przewodu spalinowego.

W sobotę 24 września 2016 r. tuż po g. 16.00 strażacy z JRG Żyrardów pojechali pomóc policjantom w dostaniu się na dach galerii handlowej przy ul. Kilińskiego w Żyrardowie, po którym biegało dwóch mężczyzn. Mężczyźni biegający po dachu galerii na widok samochodu z drabiną zeszli samodzielnie na dół i oddali się w ręce policjantów.

W niedzielny wieczór 25 września 2015 r. ok. g. 21.30 na terenie hali produkcyjnej w Kamionie z nieustalonych jeszcze przyczyn miał miejsce pożar zbiornika z syropem karmelowym. W chwili powstania pożaru zakład był nieczynny a niewielki pożar został ugaszony przez służby dozoru zakładu. Strażacy po oddymieniu i sprawdzeniu pomieszczeń, miejsce zdarzenia przekazali kierownikowi ds. technicznych. W prawie godzinnej akcji brało udział 4 strażaków z JRG Żyrardów.

Reklama