Tragedia na drodze, są trzy śmiertelne ofiary

W sobotni wieczór na obwodnicy pod Mszczonowem doszło do wypadku drogowego którym zginęły troje dzieci. Przyczyną mogła być niefrasobliwa jazda.

20161001_221815

Tuż po godzinie 21.00 w odległości około jednego kilometra od ronda –węzła krajowej 50-tki i ósemki pod Mszczonowem na wysokości wsi Pogorzałki zderzyły się czołowo dwa samochody osobowe Ford i Volvo. Do wypadku doszło podczas manewru wyprzedzania innych pojazdów.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń kierującą Fordem jadąca w stronę Mszczonowa dokonała manewru wyprzedzania kilku innych pojazdów i wówczas zderzyła się z jadącym z naprzeciwka w kierunku Grójca samochodem Volvo.

W obu samochodach podróżowały rodziny-rodzice z trójkami dzieci .

Jak wynika z relacji świadków na skutek silnego zderzenia oba samochody znalazły się w powietrzu a następnie obróciły się i spadły.na drodze nie było śladów hamowania.

Skutkiem silnego czołowego zderzenia był zmiażdżenie przodów aut i silny wstrząs który spowodował zagrażające życiu obrażenia ciała u trzech uczestników wypadku oraz natychmiastową śmierć trójki dzieci w wieku 11, 9 i 6 lat przewożonych w Volvo.

W akcji ratowniczej brali udział policjanci, strażacy Ochotniczej i Państwowej Straży Pożarnej, kilka jednostek ratownictwa medycznego.

Kierujący Volvo z uwagi na rozległe obrażenia transportem medycznym został przetransportowany do szpitala w Warszawie. Pozostali ranni w tym dzieci karetkami zostali rozwiezieni do szpitali w Radomiu, Grodzisku i Warszawie.

Na miejscu zdarzenia wykonywane były czynności z udziałem prokuratora i biegłego z zakresu wypadków drogowych.

Utrudnienia w ruchu trwały do 4 .00 nad ranem. Zorganizowany przez policjantów objazd na krajowej 50-tce przez teren miasta Mszczonów nie powodował trudności w przejeździe dla innych podróżujących .

Postępowanie w sprawie wyjaśnienia wszelkich okoliczności prowadzi Wydział dochodzeniowo-śledczy żyrardowskiej Komendy Policji .

Podinsp. Edyta Marczewska

Z-ca Naczelnika Wydziału Prewencji

KPP Żyrardów

Reklama