Kronika PSP Żyrardów

W poniedziałek 31.10.2016 r. ok. g. 16.11 trzech strażaków z OSP Żyrardów pomagało w przetransportowaniu otyłej pacjentki na I piętro szpitala w Żyrardowie.

We wtorek 01.11.2016 r. ok. g. 14.35 prawdopodobnie na skutek podpalenia w ogniu stanęła drewniana altanka położona na działce przy ul. Sobieskiego w Guzowie. Niestety z uwagi na palną konstrukcję nie udało się jej uratować działania dwóch zastępów straży z JRG Żyrardów i OSP Guzów ograniczyły się do dogaszenia zgliszczy oraz obrony sąsiednich zabudowań. W prawie godzinnej akcji uczestniczyło 8 strażaków.

W środę 02.11.2016 r. ok. g. 10.50 prawdopodobnie na skutek nieprawidłowego zabezpieczenia prowadzonych prac pożarowo niebezpiecznych doszło do pożaru w nie użytkowanym budynku dawnych warsztatów szkolnych, położonym przy ul. Kościuszki w Żyrardowie. Na skutek palenia się pokrycia dachu cała okolica zasnuta była gęstym, czarnym dymem, który widoczny był z kilku kilometrów. Na miejscu działania gaśnicze prowadziło łącznie 7 zastępów gaśniczych pod dowództwem Komendanta Powiatowego PSP w Żyrardowie.

Pracownicy prowadzący prace remontowe opuścili budynek przed przybyciem zastępów strażackich. Działania w pierwszej fazie polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych wody w natarciu na dach oraz jednego prądu wody do wnętrza obiektu. Po przybyciu kolejnych zastępów podano kolejne prądy wody do wnętrza oraz na dach przy użyciu drabiny przenośnej. Po ugaszeniu ognia i oddymieniu przystąpiono do przeszukiwania pomieszczeń w celu upewnienia się czy w budynku nie było żadnych osób oraz prowadzono dogaszanie. W wyniku prowadzonych działań ocalono pomieszczenie o powierzchni 144 metrów kwadratowych wraz z wyposażeniem i składowanymi materiałami. W ponad trzy i półgodzinnej akcji brało udział łącznie 30 strażaków z KP PSP i JRG Żyrardów oraz OSP: Wiskitki, Nowe Kozłowice, Radziejowice i Korytów.

W piątek 04.11.2016 r. ok. g. 10.11 strażacy z JRG Żyrardów pomogli w otwarciu drzwi do mieszkania przy ul. Kilińskiego w Żyrardowie. Wewnątrz znajdowało się dwuletnie dziecko, które zatrzasnęło się w środku a zrozpaczona matka stała na klatce schodowej. Strażacy w obecności Straży Miejskiej weszli przez uchylone okno i otworzyli drzwi od wewnątrz.

W niedzielę 06.11.2016 r. ok. g. 14.04. na skutek pozostawienia bez dozoru garnka z jedzeniem na włączonej kuchni doszło do dużego zadymienia na klatce schodowej i w samym lokalu położonym na parterze budynku przy ul. Kościuszki w Żyrardowie. Właściciel mieszkania w momencie dojazdu straży znajdował się na zewnątrz. Z uwagi na występujące zagrożenie strażacy weszli do środka w aparatach oddechowych i wynieśli na zewnątrz garnek z przypalonym jedzeniem. W międzyczasie ewakuowano z klatki 7 lokatorów w tym dwoje dzieci. Na miejsce wezwano policję i pogotowie ratunkowe. Na szczęście nikt nie wymagał pomocy medycznej. Mieszkanie oraz klatkę schodową przewietrzono za pomocą wentylatora i pozwolono mieszkańcom wrócić do swoich mieszkań. Sprawca zdarzenia został pouczony i obyło się bez mandatu. W prawie godzinnej akcji brało udział 9 strażaków z JRG Żyrardów.

Reklama