BMW staranował samochody na deptaku. Kronika PSP Żyrardów.

W poniedziałek 14.11.2016 r. ok. g. 16.24 na ul. Jaktorowskiej w Żyrardowie prawdopodobnie na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym doszło do zderzenia osobowego Nissana z dostawczym Volkswagenem. W wyniku zdarzenia ranne zostały trzy osoby, kobieta kierująca osobówką oraz dwóch mężczyzn podróżujących Volkswagenem. Mężczyźni wyszli z pojazdu o własnych siłach natomiast kobietę ewakuowali strażacy. Rannym założono kołnierze ortopedyczne oraz opatrunki osłaniające a następnie przekazano zespołom pogotowia. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu terenu wypadku, odłączeniu akumulatorów oraz usunięciu plamy oleju z jezdni. W półtoragodzinnej akcji brało udział 10 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP Żyrardów.

dscf5905

W środę 16.11.2016 r. ok. g. 19.57 na ulicy POW w Żyrardowie obok siedziby ZUS, prawdopodobnie na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym doszło do dachowania samochodu osobowego Mazda. Pojazdem podróżowały cztery osoby w tym dwoje dzieci, wszyscy opuścili pojazd przed przybyciem strażaków, nikt nie odniósł obrażeń. Na miejsce wezwano policjantów a strażacy odłączyli akumulator w samochodzie i kierowali ruchem do czasu przyjazdu policji. W niespełna półgodzinnej akcji brało udział 5 strażaków z JRG Żyrardów.

W sobotę 19.11.2016 r. ok. g. 21.50 na ul. Okrzei w Żyrardowie kierowca BMW z nieustalonych przyczyn staranował 7 samochodów osobowych zaparkowanych wzdłuż ulicy i zatrzymał się na ulicznej latarni. Kierowca zbiegł z miejsca zdarzenia. Przybyli na miejsce strażacy odłączyli akumulatory w pojazdach, zakręcili zawory LPG, nie stwierdzono wycieków płynów eksploatacyjnych. Trzy poszkodowane osoby znajdowały się pod opieką pogotowia. W prawie godzinnej akcji brało udział 6 strażaków z JRG Żyrardów.

dscf5913

W niedzielę 20.11.2016 r. ok. g. 23.30 prawdopodobnie na skutek celowego podpalenia w ogniu stanął samochód osobowy Fiat zaparkowany przy ul. Kościuszki w Żyrardowie. W chwili dojazdu strażaków pojazd był całkowicie objęty płomieniami. Strażacy dogasili wrak za pomocą jednego prądu gaśniczego a następnie przekazali miejsce pożaru wezwanym na miejsce policjantom, gdyż nie można było ustalić właściciela. / oprac Piotr Grzelecki PSP Żyrardów, fot arch PSP Żyrardów

dscf5909dscf5906

Reklama