Kronika PSP Żyrardów

W poniedziałek 21.11.2016 r. ok. g. 11.00 na ul. Limanowskiego w Żyrardowie prawdopodobnie na skutek zwarcia w instalacji elektrycznej doszło do pożaru w komorze silnika samochodu Polonez Truck. Sytuacja wyglądała bardzo groźnie gdyż samochód przewoził butle 11 kg z gazem propan-butan. Na szczęście strażacy z JRG Żyrardów szybko opanowali sytuację, ugasili płomienie i zabezpieczyli miejsce pożaru. Cała akcja 9 strażakom z JRG Żyrardów zajęła pół godziny.

We wtorek 22.11.2016 r. ok. g. 12.22 strażacy z JRG Żyrardów zostali wezwani do zadymionej klatki schodowej w budynku wielorodzinnym przy ul. kpt. Pałaca w Żyrardowie. Na miejscu po przeprowadzeniu rozpoznania okazało się, że przyczyną zadymienia są podpalone śmieci w pionie wentylacyjnym, które ugaszono za pomocą gaśnicy. Po przewietrzeniu pomieszczeń, miejsce zdarzenia przekazano zarządcy budynku z ŻSM.

W środę 23.11.2016 r. ok. g. 20.54 prawdopodobnie na skutek celowego podpalenia w płomieniach stanął drewniany pustostan położony w Czerwonej Niwie. Na miejscu z ogniem walczyło 18 strażaków z JRG Żyrardów, OSP Guzów i OSP Aleksandrów. Pożar ugaszono za pomocą dwóch prądów gaśniczych. Ponieważ na miejscu stwierdzono obecność substancji łatwopalnej na miejsce wezwano policjantów. Cała akcja trwała nieco ponad godzinę.

W czwartek 24.11.2016 r. ok. g. 18.34 prawdopodobnie na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa kierujący pojazdem osobowym Alfa Romeo stracił panowanie nad pojazdem i wylądował na boku w przydrożnym rowie. Całe zdarzenie miało miejsce w Grabcach Józefpolskich. Trzy osoby podróżujące samochodem opuściły go samodzielnie przed przybyciem strażaków, jedna z nich uskarżająca się na bóle pleców po przebadania przez ratowników medycznych została zabrana do szpitala. W pojeździe odłączono akumulator i oświetlono miejsce wypadku. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych po ponad trzech godzinach strażacy zakończyli swoje działania.

W sobotę 26.11.2016 r. ok. g. 9.00 na terenie jednej z firm położonej w dzielnicy przemysłowej Mszczonowa miał miejsce wypadek podczas prac budowlanych. Mężczyzna prowadzący prace na wysokości upadł na plecy i nie był w stanie sam się podnieść. Ponieważ zachodziło podejrzenie urazu kręgosłupa, rannego na desce usztywniającej przetransportowano na ziemię za pomocą drabiny mechanicznej a następnie przekazano pod opiekę pogotowia. W godzinnej akcji brało udział 13 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP Mszczonów.

/oprac Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego w Żyrardowie Piotr Grzelecki

 

Reklama