Kronika strażacka PSP Żyrardów

SONY DSC

SONY DSC

O

rkan BARBARA przechodzący nad Polską przysporzył wiele pracy strażakom na terenie całego kraju. Od poniedziałku 26.12.2016 r. do wtorku 27.12.2016 r. do godziny 8.00 na terenie powiatu żyrardowskiego odnotowano 4 zdarzenia polegające na usuwaniu konarów drzew oraz dwie interwencje gdzie zostały zerwane linie energetyczne. Patrząc na interwencje w innych częściach kraju można powiedzieć że Barbara obeszła się z powiatem żyrardowskim łagodnie, nie mniej jednak należy się spodziewać, że ta liczba z godziny na godzinę może wzrastać.

We wtorek 20.12.2016 r. ok. g. 14.30 strażacy z JRG Żyrardów pomogli policjantom i ratownikom medycznym w dostaniu się do mieszkania położonego na parterze budynku mieszkalnego przy ul. Kościuszki w Żyrardowie. Pomoc wezwali sąsiedzi zaniepokojeni nieobecnością sąsiadki. Niestety ich obawy okazały się zasadne, gdyż wezwany na miejsce lekarz stwierdził zgon kobiety.

W czwartek 22.12.2016 r. ok. g. 13.25 strażaków OSP Mszczonów wezwano do sarny uwięzionej w ogrodzeniu jednej z posesji w miejscowości Budy-Strzyże gm. Mszczonów. Strażacy za pomocą nożyc przecięli pręt i uwolnili zwierzę, jednak ze względu na połamane nogi konieczne było wezwanie na miejsce lekarza weterynarii, który przebadał zwierzę i zabrał je z miejsca zdarzenia. W prawie dwugodzinnej akcji uczestniczyło 5 strażaków z OSP Mszczonów.

Również w czwartek 22.12.2016 r. ok. g. 16.13 na skutek niewłaściwego składowania materiałów palnych doszło do zapalenia drewna składowanego zbyt blisko pieca w pomieszczeniu kotłowni budynku jednorodzinnego przy ul. Grójeckiej w Mszczonowie. Po odłączeniu zasilania pożar ugaszono dwoma prądami wody a następnie przewietrzono pomieszczenia i przelano tlące się drewno wodą. Na miejsce wezwano policjantów celem ukarania właściciela za niewłaściwe składowanie materiałów palnych. W ponad godzinnej akcji brało udział 18 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Mszczonów.

Również w czwartek 22.12.2016 r. ok. g. 17.25 pogotowie ratunkowe wezwało strażaków do jednego z mieszkań w budynku przy ul. Tarczyńskiej w Mszczonowie. Na miejscu czujnik tlenku węgla wskazywał stężenie na poziomie 20 ppm. Strażacy przewietrzyli mieszkanie oraz wyłączyli piecyk, który był najprawdopodobniej źródłem powstawania czadu. Poszkodowanego przetransportowano na lądowisko, skąd został zabrany śmigłowcem LPR do Warszawy. Strażacy ponownie zmierzyli czy w pomieszczeniach jest tlenek węgla i pozwolili na powrót do mieszkań. Na miejscu obecny był Burmistrz Mszczonowa. Wydano również zakaz użytkowania piecyka do czasu wizyty mistrza kominiarskiego. W ponad godzinnej akcji brało udział 15 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Mszczonów.

W czwartek 22.12.2016 r. o g. 17.45 właściciel jednego z domów przy ul. Spacerowej w Radziejowicach – Parceli wezwał strażaków do pożaru sadzy w przewodzie kominowym Wezwany na miejsce zastęp z OSP Radziejowice ugasił pożar za pomocą sita kominowego. Następnie za pomocą kamery termowizyjnej sprawdzono szczelność komina i zakazano jego użytkowania do czasu wykonania oględzin przez kominiarza. W trzygodzinnej akcji brało udział 8 strażaków z OSP Radziejowice i 2 z JRG Żyrardów.

W poniedziałek 26.12.2016 r. Orkan BARBARA przechodzący nad Polską przysporzył wiele pracy strażakom na terenie całego kraju. Do wtorku 27.12.2016 r. do godziny 8.00 na terenie powiatu żyrardowskiego odnotowaliśmy 4 zdarzenia polegające na usuwaniu konarów drzew oraz dwie interwencje gdzie zostały zerwane linie energetyczne. Patrząc na interwencje w innych częściach kraju można powiedzieć że Barbara obeszła się z naszym powiatem łagodnie, nie mniej jednak należy się spodziewać, że ta liczba z godziny na godzinę może wzrastać. oprac. Piotr Grzelecki PSP Żyrardów

Reklama