Sprawcy pobicia ze skutkiem śmiertelnym aresztowani

polic

Żyrardowscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców miasta podejrzewanych o śmiertelne pobicie. 19 i 20-latek usłyszeli zarzuty pobicia, którego następstwem była śmierć człowieka. Za ten czyn grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Sąd Rejonowy w Żyrardowie zastosował wobec obu mężczyzn tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

Kilka dni temu dyżurny żyrardowskiej komendy otrzymał informację o odnalezieniu na jednej z ulic miasta ciała mężczyzny. Wszystko wskazywało na to, że mężczyzna został wcześniej pobity.

Policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawców. Przesłuchania świadków i zebrane dowody pozwoliły policjantom ustalić okoliczności zdarzenia oraz podejrzanych o pobicie.

Byli to dwaj mężczyźni, 19 i 20-latek. Według ustaleń funkcjonariuszy zaatakowali starszego od siebie mężczyznę, by odzyskać pieniądze. Gdy okazało się że ich nie ma, zaczęli go bić.

Podejrzani mężczyźni trafili do policyjnego aresztu. Obaj usłyszeli zarzuty pobicia ze skutkiem śmiertelnym a sąd zadecydował o ich tymczasowym aresztowaniu na 3 miesiące.

asp. Agnieszka Ciereszko/a.l.

Reklama