Dzielnicowy pomógł wyziębionemu mężczyźnie

Dzielnicowy żyrardowskiej komendy- asp. Mariusz Bulzacki zorganizował pomoc dla potrzebującego mieszkańca Żyrardowa. W jego domu powybijano okna, okazało się że on sam znajdował się w trudnej sytuacji materialnej i nie miał nawet ciepłej odzieży. Dzięki zaangażowaniu dzielnicowego oraz jego sąsiadów kilkanaście osób wsparło żyrardowianina, aby ten mógł mu przetrwać trudne chwile.

Dzielnicowego zaalarmował sam pokrzywdzony, który zastraszony przez byłego lokatora bał się wyjść z domu. Gdy asp. Bulzacki pojechał do mężczyzny przeraził się warunkami w jakich mieszka- w domu wybite były wszystkie okna, nie było ogrzewania, a żyrardowianin nie miał nawet butów. Na dodatek na dworze panowały silne mrozy. Dzielnicowy oraz sąsiedzi mężczyzny szybko zorganizowali pomoc, w ciągu kilkunastu godzin zabezpieczono okna. Do potrzebującego trafiły również opał, odzież i inne produkty pierwszej potrzeby. Szybka reakcja dzielnicowego oraz sąsiadów pozwoliła zapobiec tragedii.

Asp. Mariusz Bulzacki służbę w policji rozpoczął w 2004r., w 2013r. objął stanowisko dzielnicowego, ponadto wchodzi w skład nieetatowego zespołu rozpoznania minersko pirotechnicznego KPP w Żyrardowie. Zdobytymi doświadczeniami dzieli się z młodzieżą nauczając klasy mundurowe w LO im. Czesława Tańskiego w Puszczy Mariańskiej. Asp. Mariusz Bulzacki zdobył I miejsce w zorganizowanym na przełomie roku 2016 i 2017 plebiscycie „Najpopularniejszy Dzielnicowy Roku 2016”.

asp. Agnieszka Ciereszko KPP Żyrardów, fot. Głos Żyrardowa i okolicy

Reklama