Kronika PSP Żyrardów

Orkan BARBARA przechodzący nad Polską przysporzył strażakom wiele pracy na terenie całego kraju. Do środy 28.12.2016 r. do godziny 12.00 na terenie powiatu żyrardowskiego odnotowaliśmy 7 zdarzeń polegających na usuwaniu konarów powalonych drzew oraz 4 interwencje gdzie zostały zerwane linie energetyczne. Patrząc na interwencje w innych częściach kraju można powiedzieć że Barbara obeszła się z naszym powiatem łagodnie.

We wtorek 27.12.2016 r. ok. g. 10.20 strażacy z OSP Nowe Kozłowice wypompowywali wodę z budynku przepompowni wody w Feliksowie. Przyczyną zalania było pęknięcie rury. Wodę wypompowano za pomocą pompy. Cała akcja zajęła sześciu strażakom ponad pięć godzin.

Również we wtorek 27.12.2016 r. ok. g. 11.30 na drodze krajowej nr 50 w miejscowości Cyganka doszło do wypadku z udziałem dwóch samochodów osobowych. W wyniku zderzenia poszkodowane zostały 2 osoby dorosłe oraz jedno dziecko. Pomocy poszkodowanym udzielało pogotowie ratunkowe, strażacy zajęli się zabezpieczeniem miejsca zdarzenia oraz odłączeniem akumulatorów w pojazdach. W ponad dwu i pół godzinnej akcji brało udział 10 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP Wiskitki.

W środę 28.12.2016 r. ok. g. 06.13 do siedziby JRG Żyrardów zgłosił się mężczyzna z raną palca i opuchlizną spowodowaną przez zaciśniętą obrączkę. Obrączkę udało się przeciąć mini szczypcami. Po tym zabiegu poszkodowany został zabrany do szpitala przez karetkę pogotowia.

W sylwestrowe popołudnie prawdopodobnie na skutek nieszczelności przewodu kominowego doszło do pożaru budynku mieszkalnego jednorodzinnego położonego przy ul. Mostowej w Żyrardowie. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem ratowników. Strażacy podawali dwa prądy wody do środka cały czas pracując w aparatach oddechowych. Z uwagi na palną konstrukcję ścian i stropów konieczna była rozbiórka tych elementów i przelewanie ich wodą. Na miejsce akcji przybył Prezydent Żyrardowa Wojciech Jasiński. W akcji trwającej prawie do południa w Nowy Rok brało udział 30 strażaków z JRG Żyrardów, OSP Radziejowice i OSP Korytów.

W Nowy Rok tuż po północy na skutek nieostrożności przy posługiwaniu się materiałami pirotechnicznymi doszło do zapalenia drzew rosnących na dworze. Pierwsze zdarzenie miało miejsce w Żyrardowie przy ul. Pomorskiej a drugie w Wiskitkach przy ul. Kościuszki. W obydwu przypadkach skończyło się na niewielkich opaleniach roślin.

Reklama