Dzielnicowa zatrzymała trzech sprawców kradzieży drzewa

fot. arch. J&A Media

Trzech mężczyzn w wieku od 20 do 26 lat zostało zatrzymanych przez Dzielnicową z mszczonowskiego komisariatu w Badowo-Dańkach (gm. Mszczonów) pod zarzutem kradzieży drzewa o wartości kilku tysięcy złotych. Mężczyźni przyznali się do popełnienia przestępstwa i teraz za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Zainteresowanie dzielnicowej Komisariatu Policji we Mszczonowie- st. sierż. Emilii Wielorańskiej wzbudził wyjeżdżający z lasu Opel, w którym siedziało trzech młodych mężczyzn. Policjantka objęła nadzorem ten teren, ponieważ wcześniej uzyskała informację, że może dochodzić tam do kradzieży drzewa. Mężczyźni powiedzieli dzielnicowej, że chcieli sobie skrócić drogę, jednak ona zauważyła że ich ubraniach pokryte są trocinami, a w bagażniku samochodu są dwie piły spalinowe. 22-letni pomorzanin oraz 20 i 26-letni mieszkańcy gminy mszczonów trafili do policyjnego aresztu. Mężczyźni przyznali się do dwóch kradzieży, usłyszeli zarzuty- teraz grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Sprawa nadal jest rozwojowa, już kilka godzin po zatrzymaniu sprawców kradzieży kryminalni z Komisariatu Policji we Mszczonowie ustalili odbiorcę drzewa, 42-letni mieszkaniec gminy Mszczonów został zatrzymany i odpowie za paserstwo, za co również grozi 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Agnieszka Ciereszko

Reklama