Kronika PSP Żyrardów

2 lutego 2017 r. ok. g. 12.45 prawdopodobnie na skutek niezachowania zasad bezpieczeństwa na drodze krajowej nr 50 w m. Pogorzałki doszło do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Jeden jechał bez ładunku a w drugim transportowano 160 szt. trzody chlewnej, która na szczęście nie ucierpiała w wypadku. Droga w obydwu kierunkach była zablokowana. Kierowca jednej z ciężarówek uskarżał się na ból ręki dlatego na miejsce wezwano pogotowie. Strażacy odłączyli akumulatory w pojazdach i kierowali ruchem do czasu przybycia policji. W ponad półtoragodzinnej akcji brało udział 10 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Żyrardów.

Również 2 lutego 2017 r. ok. g. 21.05 sześciu strażaków z JRG Żyrardów zostało wezwanych przez lokatorów budynku wielorodzinnego przy ul. Waryńskiego w Żyrardowie ponieważ na klatce był wyczuwalny zapach gazu. Zachodziło podejrzenie iż jeden z lokatorów będący pod wpływem alkoholu odkręcił butlę z gazem propan-butan. Ewakuowano lokatorów z czterech sąsiednich mieszkań a po dojeździe policji sprawdzono wnętrze podejrzanego lokalu. Okazało się, że źródłem rozpylonego gazu był gaz z pojemnika do nabijania zapalniczek. Mieszkanie przewietrzono i po niespełna półgodzinie zakończono działania.

5 lutego 2017 r. strażacy interweniowali przy dwóch pożarach sadzy w kominie. Pierwszy pożar miał miejsce ok. 14.40 w Jesionce, drugi ok. 20.10 w Osuchowie. Obydwa pożary udało się szybko ugasić, zakazując jednocześnie dalszej eksploatacji pieca do czasu wykonania przeglądu przez kominiarzy./ oprac. Piotr Grzelecki PSP Żyrardów

Reklama