Kronika PSP Żyrardów

 

14 marca 2017 r. (wtorek) ok. g. 20.00 w jednym z budynków jednorodzinnych położonych przy pl. Wolności w Wiskitkach doszło do pożaru sadzy w kominie. Przybyli na miejsce strażacy wygasili piec, założyli na komin sito kominowe i ugasili pożar. Po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano protokołem właścicielowi z poleceniem wezwania kominiarza i wykonania przeglądu. W półgodzinnej akcji brało udział 8 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Wiskitki.

Do podobnego zdarzenia doszło 15 marca 2017 r. (środa) ok. g. 18.40 w jednym z budynków jednorodzinnych położonych przy ul. Dębowej w Korytowie doszło do pożaru sadzy w kominie. Przybyli na miejsce strażacy wygasili piec, ugasili pożar sadzy za pomocą piasku. Po zakończeniu działań sprawdzono miernikiem poziom tlenku węgla a miejsce zdarzenia przekazano protokołem właścicielowi z poleceniem wezwania kominiarza i wykonania przeglądu. W ponad godzinnej akcji brało udział 22 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Korytów i OSP Radziejowice.

Kolejne zdarzenie gdzie przyczyną pożaru był nadmiar sadzy w kominie miało miejsce 15 marca 2017 r. (środa) ok. g. 23.18 tym razem w budynku jednorodzinnym w miejscowości Nowy Oryszew. Na skutek oderwania się płonących sadzy w kominie doszło do pożaru w pomieszczeniu kotłowni. Pożar udało się ugasić za pomocą urządzenia wysokocisnieniowego. Mieszkańcy opuścili budynek przed przybyciem strażaków, do jednej z kobiet wezwano pogotowie ratunkowe z uwagi na dolegliwości spowodowane nadmiernym stresem. Po ugaszeniu pożaru pomieszczenia przewietrzono, sprawdzono miernikiem gazowym i przekazano protokołem z jednoczesnym zakazem dalszego użytkowania do czasu wykonania przeglądu kominiarskiego. W prawie półtoragodzinnej akcji brało udział 17 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP Nowy Oryszew i OSP Wiskitki.

Sezon grzewczy dobiega końca i warto byłoby dokonać przeglądu urządzeń grzewczych oraz przewodów spalinowych i wentylacyjnych, tak żeby uchronić się w przyszłości przed podobnymi zdarzeniami jak opisane powyżej.

17 marca 2017 r. (piątek) ok. g. 22.24 w miejscowości Kamion na drodze nr 70 kierowca osobowego Seata stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożne drzewo. W chwili przybycia na miejsce strażaków z JRG Żyrardów poszkodowany znajdował się pod opieką zespołu pogotowia ratunkowego i został odwieziony do szpitala. Strażacy oznakowali i zabezpieczyli teren akcji oraz odłączyli akumulator w pojeździe. Po zakończeniu ponad godzinnych działań miejsce przekazano policji.

PORYWISTY WIATR

Wiejący w weekend porywisty wiatr na szczęście nie wyrządził na naszym powiecie dużych strat materialnych. Strażacy interweniowali tylko trzy razy. Dwa razy usuwali powalone na jezdnię drzewa w Popielarni i Radziejowicach Parceli oraz zabezpieczyli fragment zerwanego pokrycia na dachu budynku w Długokątach.

Pozostałe zdarzenia:

pożar śmieci, sucha trawa – 8 zdarzeń

powalone drzewo – 1 zdarzenie

otwarcie mieszkania – 2 zdarzenia

zadymienie na klatce – 3 zdarzenia

kolizja drogowa – 1 zdarzenie

pompowanie wody – 1 zdarzenie/ Oprac. Piotr Grzelecki PSP Żyrardów

Reklama