Wydarzenia w Willi Radogoszcz

17.03.2017 r. (piątek), godz. 9.00-14:30 Eliminacje 40. Konkursu Recytatorskiego „Warszawska Syrenka”

18.03.2017 r. (sobota), godz. 18.00 ŚWIATELNICA widowisko narracyjne z muzyką na żywo.
Opowiadają i muzykują: Emilia Raiter (harfa) i Łukasz Szypkowski
Świat się świtem rozświętnił, gdy czworogłowy Świętowit, w łonie ciemni bezkresnej, w świętości się swojej ukrzepił. A z wrzaskiem-brzaskiem się zrodził. I świat z mroku wyjrzał naówczas.
Światelnica to święto światła i świata, który się rodzi. A materia świata – Baja utkana jest z nieprzeliczonych nici opowieści migotliwych jak światło, opowieści słowiańskich, bo opukując pnie słów i wędrując po lesie splątanych ścieżek będziemy ich szukać. Czy pod korą nie kryją się historie – zapomniane, może nigdy nie słyszane, o rzeczach odwiecznych jak to światło, które kiedyś rozwietliło się nad światem.

19.03.2017 r. (niedziela), godz. 13.00 Warsztaty ceramiczne dla dzieci. Prowadzenie Justyna Potyńska. Wstęp wolny. Obowiązują zapisy (tel. 22 755 51 45)

24.03.2017 r. (piątek), godz. 18.00 Tropem Tajemnic Miasta: Z fabrycznego okna. O „Octówce”, Telidze i dawnym Grodzisku opowiada Eugenia Deminet.

25.03.2017 r. (sobota), godz. 18.00 Koncert zespołu Muzikanty. Występują: Jacek Dzwonowski i Piotr Chlipalski .Wstęp wolny.

Szalona lekcja muzyki na kilkanaście instrumentów w rękach dwóch wędrownych muzykantów. Muzykantów, którzy przy okazji prowadzenia swoistej audycji muzycznej przechodzą od starochińskich melodii ludowych przez światowy folk, europejską muzykę klasyczną, jazz i hity dwudziestowiecznej muzyki rozrywkowej, aż po najnowsze dokonania rynku muzycznego. Wśród instrumentów goszczą chińskie erhu, afrykańskie kazoo, odrobinę podrasowane skrzypce i ukulele, ale także własnej konstrukcji: kontrabas z miotły, fujarki z rurek PCV, bęben (stopa) z walizki, bongosy z garnków i instrumenty perkusyjne ze sprzętów AGD. A wszystko to w oparciu o elektroniczne efekty i techniki live loopingu. W sposób zdecydowanie zabawny. „Muzikanty” to z jednej strony koncert, z drugiej widowisko, które co chwilę pożycza sobie do wspólnego grania widownię, udowadniając tym samym, że (przy odrobinie pomocy) z każdego wydobyć można drzemiącego w nim muzyka.

26.03.2017 r. (niedziela), godz. 16.00 Marzenia w kwadracie. Wernisaż wystawy prac Grupy Malarskiej tworzącej w Powozowni pod kierunkiem Hanny Gancarczyk. Ekspozycja potrwa do 26 kwietnia.

Grupa Malarska działa pod kierunkiem malarki Hanny Gancarczyk od marca 2014 r. Uczestnicy spotykają się w Gminnym Centrum Kultury -POWOZOWNI w Radziejowicach.Zrzesza dorosłych i młodzież, których łączy przede wszystkim miłość do sztuki , potrzeba tworzenia. Malowanie i rysowanie to nic innego jak opowieść o sobie, tylko nie słowami, a kreską , barwą czy plamą. Uczestnicy warsztatów wystawiali już swoje prace, uczestniczyli w plenerach malarskich, zdobywają nagrody w konkursach, a przede wszystkim tworzą piękne prace, które zdobią niejeden dom.

Reklama