Kronika PSP Żyrardów

18 kwietnia 2017 (czwartek) ok. g. 9.18 na ul. Mireckiego w Żyrardowie przechodnie zauważyli dym wydobywający się z okna mieszkania na parterze budynku wielorodzinnego. Na miejsce zostały wysłane dwa samochody gaśnicze z JRG Żyrardów. Strażacy w aparatach powietrznych weszli do środka i wyprowadzili na zewnątrz mężczyznę znajdującego się w zadymionym mieszkaniu. Poszkodowanemu podano tlen a następnie przekazano załodze karetki pogotowia, która zabrała go do szpitala. Przyczyną zadymienia był garnek z jedzeniem pozostawiony bez dozoru na kuchence gazowej. Strażacy zakręcili gaz i zalali spalony garnek wodą w zlewie. Następnie mieszkanie przewietrzono, sprawdzono za pomocą miernika tlenku węgla i nie stwierdziwszy obecności czadu mieszkanie przekazano protokołem siostrze lokatora, która przybyła na miejsce. Działania strażaków zabezpieczał patrol Straży Miejskiej. W półtoragodzinnych działaniach brało udział 12 strażaków.

20 kwietnia 2017 (czwartek) ok. g. 9.18 na ul. Mireckiego w Żyrardowie przechodnie zauważyli dym wydobywający się z okna mieszkania na parterze budynku wielorodzinnego. Na miejsce zostały wysłane dwa samochody gaśnicze z JRG Żyrardów. Strażacy w aparatach powietrznych weszli do środka i wyprowadzili na zewnątrz mężczyznę znajdującego się w zadymionym mieszkaniu. Poszkodowanemu podano tlen a następnie przekazano załodze karetki pogotowia, która zabrała go do szpitala. Przyczyną zadymienia był garnek z jedzeniem pozostawiony bez dozoru na kuchence gazowej. Strażacy zakręcili gaz i zalali spalony garnek wodą w zlewie. Następnie mieszkanie przewietrzono, sprawdzono za pomocą miernika tlenku węgla i nie stwierdziwszy obecności czadu mieszkanie przekazano protokołem siostrze lokatora, która przybyła na miejsce. Działania strażaków zabezpieczał patrol Straży Miejskiej. W półtoragodzinnych działaniach brało udział 12 strażaków.

21 kwietnia 2017 r. ok. godz. 16:50 na ul. Grota-Roweckiego w Żyrardowie podczas prac naprawczych samochodu dostawczego pojazd zsunął się z lewarka w wyniku czego przygnieciony został mężczyzna. W chwili przybycia straży mężczyzna został wydobyty spod pojazdu i reanimowany przez sąsiadów. Strażacy wraz z zespołem Pogotowia Ratunkowego kontynuowali resuscytacje krążeniowo-oddechową. Mężczyzna po odzyskaniu funkcji życiowych został przewieziony śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala. W działaniach brało udział 6 ratowników z JRG.

Pozostałe zdarzenia:

pożar śmieci, sucha trawa – 2 zdarzenia

powalone drzewo – 2 zdarzenia

zabezpieczenie lądowiska dla LPR – 1 zdarzenie

zdjęcie kota z drzewa – 1 zdarzenie

pochylony słup telekomunikacyjny – 1 zdarzenie

Reklama