Kronika PSP Żyrardów

8 maja 2017 (poniedziałek) od g. 06.27 kolejny raz zastępy z OSP: Nowe Kozłowice, i Nowy Drzewicz przez ponad 9 godzin wypompowywały wodę z zalewanej posesji w miejscowości Nowe Kozłowice. Podnoszący się szybko poziom wody zagrażał budynkowi mieszkalnemu oraz dochodził do skrzynki elektrycznej co mogło spowodować porażenie ludzi prądem. Ponowna interwencja na tej samej posesji miała miejsce 9 maja (wtorek).

8 maja 2017 (poniedziałek) ok. g. 18.28 w jednym z pomieszczeń socjalnych zakładu produkcyjnego w Mszczonowie przy ul. Tarczyńskiej doszło do silnego zadymienia. Na miejsce wysłano dwa zastępy z JRG Żyrardów oraz dwa z OSP: Mszczonów i Żyrardów. Ratownicy po wejściu do środka w aparatach oddechowych sprawdzili pomieszczenie i ugasili za pomocą gaśnicy, palący się wentylator elektryczny w kanale wentylacyjnym. Następnie pomieszczenia przewietrzono i sprawdzono za pomocą kamery termowizyjnej. Miejsce zdarzenia przekazano protokołem przedstawicielowi zakładu. Prawdopodobną przyczyną całego zdarzenia było zwarcie w instalacji elektrycznej wentylatora.

10 maja 2017 (środa) ok. g. 19.45 zastęp z OSP Guzów przez prawie półtorej godziny wypompowywał wodę z zalanej piwnicy budynku wielorodzinnego położonego w Guzowie przy ul. Sienkiewicza. Wodę wypompowywano za pomocą pompy pływającej NIAGARA.

Reklama