Noc Muzeów 2016 w Resursie już w ten weekend

Żyrardowska Resursa zaprasza na Europejską Noc Muzeów 2016 już w ten weekend. W sobotę 13 maja otworzy ja wystawa karykatur Dariusza Łabędzkiego „Karykatury i inne figury”. Następnie odbędzie sie konkurs wiedzy na temat najważniejszych postaci związanych z Żyrardowem, koncert młodej żyrardowianki z zespołem oraz bezpłatne zwiedzanie wystawy w Kręgielni Miasto Tkaczy i Wizjonerów. Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny. Europejska Noc Muzeów to doroczne wydarzenie odbywającej się pod patronatem Europejskiej Rady Europy 20 maja. Jej głównym celem jest stworzenie płaszczyzny spotkania dla placówek kulturalnych.

godz. 17.00

Dariusz Łabędzki ,,Karykatury … i inne figury”

Wernisaż wystawy, Galeria ,,Resursa”

Wystawa rysunku satyrycznego jest Nagrodą Galerii ,,Resursa” w VII Ogólnopolskim Konkursie Satyrycznym ,,Manufaktura Satyry 2016”. Żyrardowska ekspozycja obejmuje zbiór portretów i karykatur wybitnych osobowości z różnych dziedzin ludzkiej aktywności. Obok wizerunków Alberta Einsteina, Alfreda Hitchocka i Quentina Tarantino zobaczymy Michała Żebrowskiego, Agnieszkę Radwańską, Roberta Lewandowskiego, czy filmowego Doktora Housa (Hugha Lauriego).

godz. 19.00

,,Czy znasz najważniejsze postacie z historii Żyrardowa”

Konkurs dla dzieci. Galeria ,,Resursa”

Konkurs z nagrodami sprawdzający podstawową wiedzę o najważniejszych postaciach związanych

z historią miasta. Galeria ,,Resursa”

godz. 20.00

Julita Wojdalska. Koncert autorski

Pe_Rock_Studio Scena Prezentacje. Sala Koncertowa Resursy

Koncert autorski młodej żyrardowianki Julity Wojdalskiej – nastoletniej autorki tekstów i muzyki; piosenkarki i gitarzystki. Akompaniament zespołu muzycznego w składzie:

Mikołaj Poniatowski – gitara elektryczna, Bartek Zagajewski – gitara basowa, Tomek Zagajewski – perkusja.

godz. 18.00 – 21.00

,,Miasto tkaczy i wizjonerów”

Zwiedzanie wystawy, Galeria ,,Kręgielnia”

Wystawa ukazująca początki i rozwój fabryki lniarskiej i wyrosłej wokół niej osady fabrycznej, która dała początek miastu Żyrardów.

Europejska Noc Muzeów to doroczne wydarzenie odbywającej się pod patronatem Europejskiej Rady Europy. Jej głównym celem jest stworzenie płaszczyzny spotkania dla placówek kulturalnych,

w szczególności muzealnych z publicznością. Muzea tej nocy udostępniają swoje zbiory bezpłatnie. Przygotowują również wiele atrakcji dla zwiedzających. Impreza odbywa się w Polsce od 2003 roku, kiedy po raz pierwszy zorganizowano ją w Poznaniu. Z roku na rok do organizacji Europejskiej Nocy Muzeów przystępuje coraz więcej polskich miast. W roku ubiegłym uczestniczyły w niej placówki z ponad 150 miejscowości. Żyrardowska Resursa po raz piąty uczestniczy w tym ważnym dla kultury wydarzeniu. W tym roku Europejska Noc Muzeów odbywa się wyjątkowo w dwóch terminach – 13 i 20 maja.

Reklama