Kronika PSP Żyrardów

We wtorek 23.05.2017 ok. 00.30 z nieustalonych jeszcze przyczyn w płomieniach stanął kiosk położony przy ul. Północnej w Mszczonowie. W akcji gaśniczej trwającej prawie dwie godziny uczestniczyło 8 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP Mszczonów. Na płonący budynek podano jeden prąd gaśniczy wody. Niestety z uwagi na palną konstrukcję oraz szybki rozwój pożaru kiosku nie udało się uratować. W wyniku oddziaływania wysokiej temperatury zniszczeniu uległo ocieplenie na sąsiednim bloku mieszkalnym. Opaleniu uległa skrzynka gazowa i zachodziła obawa rozszczelnienia instalacji. Na szczęście wezwane na miejsce pogotowie gazowe nie stwierdziło wewnątrz żadnych uszkodzeń. Na miejsce wezwano również policjantów celem ustalenia przyczyny powstania pożaru.

W piątek 26.05.2017 r. ok. g. 11.14 lokatorka jednego z mieszkań budynku wielorodzinnego przy ul. Waryńskiego w Żyrardowie zauważyła dym wydobywający się z okna na I piętrze. Strażacy po przyjeździe dostali się do mieszkania przez otwarte okno i wówczas okazało się że przyczyną zadymienia jest jedzenie przypalające się w garnku na kuchni pozostawione przez właściciela, który wyszedł z mieszkania. Garnek zalano wodą w zlewie, mieszkanie przewietrzono a po zakończeniu działań lokal przekazano właścicielowi, który w międzyczasie wrócił z miasta. W ponad godzinnych działaniach brało udział 11 strażaków z JRG Żyrardów.

W sobotę 27.05.2017 r. ok. g. 15.51 na skutek nieostrożnego obchodzenia się z ogniem doszło do pożaru w łazience domku letniskowego położonego w miejscowości Mrozy. Właścicielka która próbowała ugasić pożar doznała poparzeń ręki. Przybyli na miejsce strażacy udzielili kobiecie pomocy przedmedycznej i wezwali karetkę pogotowia a następnie przewietrzyli i sprawdzili pomieszczenia. W prawie godzinnej akcji uczestniczyło 14 strażaków z JRG Żyrardów i OSP Jesionka./ oprac. Piotr Grzelecki PSP Żyrardów

Reklama