Kronika PSP Żyrardow

 

W poniedziałek 29.05.2017 ok. 13.16 na ul. Jaktorowskiej w Żyrardowie doszło do czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych. Kierujący pojazdami mężczyźni opuścili je o własnych siłach. Jeden z kierowców został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala. Strażacy zabezpieczyli i oznakowali miejsce wypadku, odłączyli akumulatory w pojazdach oraz zebrali za pomocą sorbentu rozlane na jezdni płyny eksploatacyjne. W ponad dwugodzinnej akcji uczestniczyło 7 strażaków z JRG Żyrardów. Po zakończeniu działań miejsce wypadku przekazano policjantom.

W środę 31.05.2017 r. ok. g. 13.49 prawdopodobnie na skutek celowego podpalenia zapaleniu uległo składowisko pni i gałęzi położone na terenie jednej z posesji w Badowie Górnym. Z ogniem przez ponad 3 godziny walczyło 17 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP: Mszczonów, Zbiroża i Piekary. Po ugaszeniu ognia miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi.

Również w środę 31.05.2017 r. ok. g. 17.20 prawdopodobnie na skutek celowego podpalenia zapaleniu uległa drewniana szopa znajdująca się nieopodal wcześniejszego pożaru składowiska drewna w Badowie Górnym. Pożar opanowano po niespełna dwóch godzinach. Na miejscu w celu dozorowania pogorzeliska pozostał jeden zastęp OSP, który zauważył osobę próbującą dostać się do stojącej nieopodal stodoły. Podejrzewając że może to być podpalacz wezwano na miejsce policjantów. Z ogniem walczyło 16 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP: Mszczonów, Zbiroża i Piekary. Po ugaszeniu ognia miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi.

W sobotę 03.06.2017 r. ok. g. 15.52 z nieustalonych jeszcze przyczyn doszło do pożaru miejsca po wycince drzew w lesie w miejscowości Budy Zasłona. Po dojeździe na miejsce strażacy podali na palące się powalone drzewa 4 prądy gaśnicze wody. W akcji trwającej ponad 3 godziny brało udział 27 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP: Mszczonów, Piekary, Osuchów i Zbiroża.

W poniedziałek 05.06.2017 r. tuż przed g. 01.00 w nocy mieszkańcy Grabiny Radziwiłłowskiej poinformowali straż o pożarze drewnianego budynku gospodarczego. Pożar ugaszono podając trzy prądy gaśnicze. Po ugaszeniu pożaru okazało się iż wewnątrz znajduje się samochód osobowy fiat 126 p który uległ całkowitemu zniszczeniu. Ponieważ zachodziło podejrzenie celowego podpalenia na miejsce wezwano policjantów. W ponad godzinnych działaniach brało udział 17 strażaków z JRG Żyrardów oraz OSP: Grabina i Bartniki./ oprac. P. Grzelecki PSP Żyrardów

Reklama