Strażacy OSP walczą o dodatek do emerytur

Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy w sprawie
dodatku do emerytur dla strażaków OSP biorących udział w działaniach ratowniczych

Zarząd Główny Związku OSP RP informuje, że 7 czerwca 2017 r. w godzinach 16:45-18:15 podczas 43. posiedzenia Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej zaplanowane zostało pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych oraz niektórych innych ustaw (druk nr 1534).

Ustawa dotyczy wprowadzenia dodatku do emerytur dla strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych biorących udział w działaniach ratowniczych.

Uzasadnienie w imieniu Komitetu Inicjatywy Ustawodawczej wygłosi jego Pełnomocnik – druh Janusz Kazimierz Konieczny.

Przypominamy, że jest to kolejny etap w procesie legislacyjnym projektu zmian niniejszej ustawy, z którym mógł wystąpić Komitet Inicjatywy Ustawodawczej. Stało się to możliwe dzięki zebranym w całym kraju podpisom obywateli popierających niniejszy projekt.

Projekt ustawy poparło i podpisało 212 572 Polaków.

W głębi serca liczymy na to, iż posłowie udowodnią, że naprawdę zależy im na losie i zabezpieczeniu strażaków Ochotniczych Straży Pożarnych.

Zachęcamy państwa do śledzenia obrad Sejmu RP online. Link pod którym można będzie obejrzeć transmisję z obrad: http://www.sejm.gov.pl/Sejm8.nsf/transmisje.xsp#

Zarząd Główny

Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej

Reklama