Twórcy filmu OBŁOKI ŚMIERCI – BOLIMÓW 1915 apelują o wsparcie

 

Jeszcze tylko 7/6/5/4/3/2 dni trwa akcja społecznego współfinansowania produkcji ważnego filmu dokumentalnego o historii naszego regionu. Ireneusz Skruczaj – reżyser i producent wychowany w Bolimowie oraz zebrana przez niego ekipa filmowców proszą o cegiełki na postprodukcję: udźwiękowienie, montaż, efekty specjalne i korekcję barwną obrazu. Składka zakończy się za kilka dni – w poniedziałek 26 czerwca o godzinie 18:00. CZEKAJĄ NAGRODY!

https://polakpotrafi.pl/projekt/film-dokumentalny-obloki-smierci-bolimow-1915

OBŁOKI ŚMIERCI – Bolimów 1915 to pierwszy fabularyzowany film dokumentalny o bitwie, która nie schodziła z nagłówków światowej prasy przez wiele miesięcy roku 1915. Mieszkańcy Londynu, Paryża, Nowego Yorku i Tokyo z zaniepokojeniem śledzili doniesienia o nowym rodzaju broni zastosowanym przez wojska Cesarstwa Niemieckiego w walkach pod belgijskim Ypres i polskim Bolimowem – gazie bojowym.

To dlatego Bitwa pod Bolimowem jest doskonale znana naszym zachodnim sojusznikom i wschodnim partnerom. Warto byśmy opowiedzieli im o niej z naszej, narodowej perspektywy, uwypuklając wątek Polaków, którym przyszło w niej walczyć pod obcymi sztandarami. Sto lat po tamtych wydarzeniach, tworzony z pasją i poświęceniem dokument OBŁOKI ŚMIERCI ma szansę stać się wizytówką naszego regionu podczas przyszłorocznych obchodów stulecia zakończenia I Wojny Światowej.

Filmowcy zrealizowali już etap zdjęć i szykują się do dalszej obróbki materiału filmowego. Jeżeli społeczna zbiórka budżetu zakończy się sukcesem – film będzie miał premierę w kinach w całym regionie jeszcze jesienią tego roku. Warto dodać, że całość dotychczasowej pracy została sfinansowana z prywatnych oszczędności i dzięki zaangażowaniu lokalnej społeczności.

Twórcy filmu wierzą mieszkańcy regionu wesprą ich dzieło na ostatniej prostej, by cieszyć się i że nasza lokalna społeczność zdobyła się na gest godnego upamiętnienia historii swoich ziem. Piękny, trzymający w napięciu i nowoczesny film może zapisać się w pamięci wszystkich Polaków i całej społeczności międzynarodowej. A każdy z nas może mieć w tym swój wymierny udział.

Nie zwlekaj – akcja trwa jeszcze tylko 10 dni. Jeżeli nie uda się zebrać brakującej kwoty – wszystkie składki zostaną zwrócone do donatorów zgodnie z regulaminem akcji crowdfundingowych. Akcjonariusze nie ponoszą zatem żadnego ryzyka – mogą jedynie pomóc!

Zapraszamy do obejrzenia nowego, nie publikowanego dotychczas zwiastuna filmu i do okazania solidarności z młodymi filmowcami, którzy chcą swoim dziełem wyrazić lokalny patriotyzm i szacunek do naszej wspólnej historii.

Reklama