Mapa zagrożeń po nowemu

SONY DSC

Od kilku dni w aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa wprowadzone zostały nowe funkcje, które dają możliwość lepszego przekazania informacji dotyczących nanoszonych przez użytkowników zagrożeń .

Nowe funkcje to przede wszystkim możliwość wpisania krótkiego komentarza (500 znaków) oraz dodania pliku (JPG, PDF, 3gp, mov,doc,txt), który przede wszystkim pomoże w weryfikacji zagrożenia. Łączna maksymalna wielkość plików to 5 MB. Zmienione też zostały niektóre kategorie, tak by dostosować je do oczekiwań użytkowników. Dodana została również funkcja wskazania pory dnia oraz dni tygodnia kiedy występują zagrożenia. Połączono kategorię zagrożeń oraz dodano nową „Wałęsające się bezpańskie psy”. Ważną zmianą jest też wprowadzenie wersji na urządzenia mobilne, co umożliwi użytkownikom korzystanie z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie tylko przy użyciu komputera.

Pamiętajmy, ze aplikacja nie służy do zabawy, należy nanosić zagrożenia rozsądnie i starać się jak najdokładniej wypełniać formularz co pozwoli policjantom rzetelnie zweryfikować zagrożenia.

Krajowa Mapa zagrożeń Bezpieczeństwa dostępna jest na stronie: https://mapy.geoportal.gov.pl/iMapLite/KMZBPublic.html

asp. Agnieszka Ciereszko

Reklama