III edycja Festiwalu Stu Sztuk za nami!

Warsztaty, Małe-Wielkie Rzeczy, spektakl, turniej w bilarda i tenisa stołowego, film, ogniska i niespodzianki – to wszystko i jeszcze więcej wydarzyło się w dniach 10-13 sierpnia w Starym Wylezinie podczas III edycji Festiwalu Stu Sztuk. Organizatorem Festiwalu jest Fundacja KONTRA/BANDA, którą tworzą Dominika Bremer, Justyna Dywańska, Joanna Kędzierska, Anna Olszak, Mateusz Przygodziński i Paula Rudź.

W tym roku uczestnicy warsztatów podczas trzech dni pracy stworzyli Wioskę Festiwalową o nazwie „Stare Wiatrakowo”. Instruktorzy zapytali dzieci, czego brakuje w ich miejscu zamieszkania, a co jest w nim wyjątkowe. W efekcie pracy powstały: Teatr u Krysi, Muzeum Chipsów, Szkoła Cyrkowa, Rock Cafe, rzeczka, miejsce na ognisko, boisko, siłownia i stacja PKP z wielką ciuchcią! W wiosce pojawili się również własnoręcznie zrobieni mieszkańcy.

Dzieci oraz młodsza młodzież mogła spróbować swoich sił w warsztatach z Lego-robotyki, które prowadził Patryk Sobal. Uczestnicy za pomocą klocków i komputera stworzyli krokodyle, pojazdy i inne roboty.

Podczas Małych-Wielkich Rzeczy, czyli atrakcji i akcji animacyjnych uczestnicy festiwalu mogli przejść przez wyimaginowane lasery, namalować flagę za pomocą każdej części ciała, roślin czy przedmiotów, zrobić sobie zdjęcie w fotobudce, skosztować waty cukrowej czy zagrać w rzutki, których celem były balony wypełnione farbą.

W czwartek dzieci, młodzież oraz dorośli mogli rozerwać się przy wspólnym ognisku, śpiewach i ciepłej kiełbasce. Natomiast w piątek wieczorem do Starego Wylezina 25 przybyła młodzież i dorośli, aby wziąć udział w turniejach bilarda oraz tenisa stołowego, cieszących się dużym powodzeniem.

W sobotę w Stodole Teatralnej odbył się spektakl „Nieskończoność 2.0” Teatru Bełchatowskich Uciekinierów, który poruszył umysły i serca widzów. Gra aktorska, improwizacja, światło i scenografia zabrały widzów w podróż do przeszłości.
Przez cały festiwal uśmiech nie schodził z ust wszystkich uczestników, organizatorów, wolontariuszy i zaproszonych gości. Z rozmów pomiędzy mieszkańcami wynika, że takie inicjatywy są w tym miejscu bardzo potrzebne.

Źródło: organizatorzy

Reklama