Letni Festiwal im Jerzego Waldorffa w Radziejowicach

W najbliższym tygodniu na Mazowszu Zachodnim – inauguracja Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorffa w Radziejowicach, festiwal Miętypole w Grodzisku Mazowieckim oraz piknik miejski w Pruszkowie. Zapraszam Państwa do zapoznania się z najnowszym Kulturalnikiem Mazowieckim.

 

Piątek, 28 VI

Radziejowice:

O godz. 20.00 w Namiocie Festiwalowym Domu Pracy Twórczej odbędzie się preludium XI Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorfa.

Wystąpią:

Janusz Olejniczak

Jerzy Kisielewski

Tadeusz Deszkiewicz

 

W programie:

Co słychać

 

Wstęp wolny

 

Sobota, 29 VI

Radziejowice:

O godz. 21.00 w Namiocie Festiwalowym Domu Pracy Twórczej odbędzie się inauguracja XI Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorfa.

Wystąpią:

Tadeusz Karolak – dyrygent

Sławomir Jurczak – Dawny Aktor
Adam Kruszewski – Guślarz
Bogdan Śliwa – Starzec
Mikołaj Zgódka – Aniołek Józio
Małgorzata Rudnicka – Aniołek Rózia
Wojciech Gierlach – Widmo
Jakub Kordas – Kruk
Katarzyna Gałązka – Sowa
Iwona Lubowicz – Dziewczyna
Ryszard Peryt – inscenizacja, scenografia, reżyseria
Marlena Skoneczko – kostiumy

 

W programie:

Adam Mickiewicz (1798-1855)/Stanisław Moniuszko (1819-1872) – Dziady – Widma

 

Wstęp wolny

 

Niedziela, 30 VI

Podkowa Leśna:

O godz. 17.00 odbędzie się koncert muzyki Stanisława Moniuszko oraz Józefa Eisnera. Wystąpią Elżbieta Karaś-Krasztel oraz Józef Kolinek. Wstęp wolny.

 

Radziejowice:

O godz. 21.00 w Namiocie Festiwalowym Domu Pracy Twórczej odbędzie się trzeci wieczór XI Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorfa.

Wystąpią:

ORKIESTRA SYMFONICZNA FILHARMONII ŚWIĘTOKRZYSKIEJ IM. OSKARA KOLBERGA W KIELCACH
Monika Wolińska – dyrygent

Krzysztof Jakowicz – skrzypce

 

W programie:

Zygmunt Noskowski – Uwertura koncertowa Morskie Oko op. 19
Max Bruch – Koncert skrzypcowy g-moll op. 26

*  *  *
Robert Schumann – Symfonia nr 1 B-dur Wiosenna op. 38

 

Wstęp wolny

 

Poniedziałek, 1 VII

Radziejowice:

O godz. 21.00 w Namiocie Festiwalowym Domu Pracy Twórczej odbędzie się czwarty wieczór XI Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorfa.

Wystąpią:

ELBLĄSKA ORKIESTRA KAMERALNA

Marek Moś – dyrygent

Karolina Nowotczyńska – skrzypce

Marcin Zdunik – wiolonczela

Leszek Możdżer – fortepian

 

W programie:

Adam Jarzębski (zm. ok. 1648/1649) – Concerto a3 – Tamburetta
Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791) – Symfonia koncertująca Es-dur KV 364
Grażyna Bacewicz (1909-1969) – Koncert na orkiestrę smyczkową

***

Krzysztof Komeda – Suita utworów na fortepian, wiolonczelę i orkiestrę smyczkową
Leszek Możdżer – Biali, Reicher, Hinchback Porn Angel z cyklu Siedem miniatur na fortepian improwizujący i smyczki

 

Wstęp wolny

 

Wtorek, 2 VII

Radziejowice:

O godz. 21.00 w Namiocie Festiwalowym Domu Pracy Twórczej odbędzie się piąty wieczór XI Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorfa.

Wystąpią:

 

Janusz Olejniczak – fortepian

Roman Perucki – organy

Paulina Sokołowska – skrzypce
Joanna Kaniewska-Eröd– skrzypce

Justyna Janiak – altówka
Agnieszka Kołodziej – wiolonczela

Katarzyna Sokołowska – obój

 

W programie:

Jan Sebastian Bach (1685-1750) – Toccata i fuga d-moll BWV565
Félix-Alexandre Guilmant – Modlitwa F-dur op.16
César Franck (1822- 1890) – Preludium, fuga i wariacje h-moll op. 18

***

Robert Schumann (1810-1856) – Romans na obój i fortepian op. 94 nr 2
Tomaso Antonio Vitali (1663-1745) – Chaconne na skrzypce i organy g-moll
Antonio Vivaldi (1678-1741) – Koncert na obój i skrzypce z towarzyszeniem skrzypiec, altówki, wiolonczeli i organów B-dur RV548
Antonio Vivaldi (1678-1741) – Sonata na obój, skrzypce, altówkę, wiolonczelę i organy La Folia d-moll RV63

 

Wstęp wolny

 

Środa, 3 VII

Radziejowice:

O godz. 21.00 w Namiocie Festiwalowym Domu Pracy Twórczej odbędzie się piąty wieczór XI Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorfa.

Wystąpią:

 

Jolanta Pszczółkowska-Pawlik – fortepian
Gabriela Gołaszewska– sopran

Katarzyna Szymkowiak – mezzosopran

Andrzej Lenart – baryton
Karol Skwara – bas
WŁODEK PAWLIK TRIO
Włodek Pawlik – fortepian

Paweł Pańta – kontrabas

Adam Zagórski – perkusja

 

W programie:

St. Moniuszko – pieśni, duety, ballady

Wstęp wolny

 

Czwartek, 4 VII

Radziejowice:

O godz. 21.00 w Namiocie Festiwalowym Domu Pracy Twórczej odbędzie się piąty wieczór XI Letniego Festiwalu im. Jerzego Waldorfa.

Wystąpią:

 

ROYAL STRING QUARTET
Izabela Szałaj-Zimak – I skrzypce

Elwira Przybyłowska – II skrzypce
Paweł Czarny – altówka
Michał Pepol – wiolonczela

 

W programie:

Karol Szymanowski (1882-1937) – I Kwartet smyczkowy C-dur op. 37

Benjamin Britten (1913-1976) – II Kwartet smyczkowy C-dur op. 36

***

Grażyna Bacewicz (1909-1969) – IV Kwartet smyczkowy

 

Wstęp wolny

Repertuary kin:

 

Błonie:

Piątek, 28.6

14:30 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

16:15 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

18:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

19:45 Godzilla II: Król Potworów 2D dubbing

 

 

Sobota, 29.6

14:30 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

16:15 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

18:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

19:45 Godzilla II: Król Potworów 2D dubbing

 

 

Niedziela, 30.6

14:30 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

16:15 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

18:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

19:45 Godzilla II: Król Potworów 2D dubbing

 

Poniedziałek, 1.7

14:30 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

16:15 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

18:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

19:45 Godzilla II: Król Potworów 2D dubbing

 

Wtorek, 2.7

14:30 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

16:15 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

18:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

19:45 Godzilla II: Król Potworów 2D dubbing

 

Środa, 3.7

14:30 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

16:15 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

18:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

19:45 Godzilla II: Król Potworów 2D dubbing

 

Czwartek, 4.7

14:30 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

16:15 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

18:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2  2D dubbing

19:45 Godzilla II: Król Potworów 2D dubbing

 

Grodzisk Mazowiecki:

Piątek, 28.06

12:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

14:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

16:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

18:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

20:00 Rocketman

 

Sobota, 29.06

12:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

14:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

16:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

18:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

20:00 Rocketman

 

Niedziela, 30.06

11:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

13:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

 

Poniedziałek, 1.07

12:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

14:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

16:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

18:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

20:00 Rocketman

 

Wtorek, 2.07

12:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

14:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

16:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

18:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

20:00 Rocketman

 

Środa, 3.07

12:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

14:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

16:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

18:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

20:00 Rocketman

 

Czwartek, 4.07

10:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

12:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

14:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

16:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

18:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2

20:00 Rocketman

 

Sochaczew:

 

Piątek, 28 VI

14:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2 2D dubbing

16:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2 2D dubbing

18:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2 2D dubbing

20:00 Ja teraz kłamię 2D

 

Sobota, 29 VI

14:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2 2D dubbing

16:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2 2D dubbing

18:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2 2D dubbing

20:00 Ja teraz kłamię 2D

 

Niedziela, 30 VI

14:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2 2D dubbing

16:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2 2D dubbing

18:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2 2D dubbing

20:00 Ja teraz kłamię 2D

 

Poniedziałek, 1 VII

14:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2 2D dubbing

16:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2 2D dubbing

18:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2 2D dubbing

20:00 Ja teraz kłamię 2D

 

Wtorek 2 VII

14:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2 2D dubbing

16:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2 2D dubbing

18:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2 2D dubbing

20:00 Ja teraz kłamię 2D

 

Środa 3 VII

14:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2 2D dubbing

16:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2 2D dubbing

18:00 Sekretne życie zwierzaków domowych 2 2D dubbing

20:00 Ja teraz kłamię 2D

 

Żyrardów:

 

Piątek,  28.06

17:00 Aladyn 2D dubbing

19:20 Wymarzony 2D napisy

21:30 X-Men: Mroczna Phoenix 2D napisy

 

Sobota, 29.06

13:30 Aladyn 2D dubbing

16:00 Aladyn 2D dubbing

18:30 Wymarzony 2D napisy

20:45 X-Men: Mroczna Phoenix 2D napisy

 

Niedziela, 30.06

14:00 Aladyn 2D dubbing

16:20 Wymarzony 2D napisy

18:30 Wystawa na Ekranie: Osobliwy świat Hieronymusa Boscha (napisy)

20:30 X-Men: Mroczna Phoenix 2D napisy

 

Poniedziałek, 1.07

12:30 Ozzy 2D dubbing

16:20 Aladyn 2D dubbing

19:00 Wymarzony 2D napisy

21:15 X-Men: Mroczna Phoenix 2D napisy

 

Wtorek, 2.07

12:30 Władcy przygód. Stąd do Oblivio 2D

16:00 Wymarzony 2D napisy

18:10 Aladyn 2D dubbing

20:40 X-Men: Mroczna Phoenix 2D napisy

 

Środa, 3.07

12:30 Zestaw animacji 2D dubbing

16:30 Aladyn 2D dubbing

18:50 X-Men: Mroczna Phoenix 2D napisy

21:00 Wymarzony 2D napisy

 

Czwartek, 4.07

12:30 Książe Czaruś 2D dubbing

17:00 Aladyn 2D dubbing

19:20 Wymarzony 2D napisy

21:30 X-Men: Mroczna Phoenix 2D napisy

 

Reklama