„Mszczonów szyje dla medyków”

Mszczonów przyłącza się do ogólnopolskiej akcji #polskiekrawcowewakcji. Nasza grupa, zgodnie z sugestią pomysłodawców akcji, nosi nazwę „Mszczonów szyje dla Medyków”. Koordynują ją Gminne Centrum Informacji w Mszczonowie we współpracy z mszczonowskimi STRZELCAMI z KOMPONENTU 21 (Strzelcy Rzeczypospolitej). Nikomu nie trzeba tłumaczyć jak ważne, w dobie walki z COVID19, jest odpowiednie zabezpieczenie. Medykom, którzy zmagają się z pandemią na pierwszej linii, brakuje zwykłego sprzętu zabezpieczającego. Maseczki to dziś towar deficytowy. Firmy, które je produkują, nie nadążają z realizacją zamówień. Jednak taki drobiazg każda krawcowa może uszyć w domu, korzystając z domowej maszyny. Wystarczy tylko chcieć pomóc jako wolontariusz.

Nasze miasto słynęło swego czasu z dużej liczby szwalni. Z pewnością wiele z mszczonowianek potrafi szyć. Podczas narodowej kwarantanny wiele osób spędza czas w domu zupełnie bezproduktywnie. Może więc włączyć się w akcję, która może przynieść wiele dobrego? Zbieramy deklaracje krawcowych, które chcą rozpocząć szycie maseczek. Chętnie przyjmiemy też ofertę ofiarowania materiałów na taką produkcję.

Prosimy zgłaszać gotowość do włączenia się w to szlachetne dzieło. Korzystamy z bezpiecznej łączności wirtualnej. Wysyłamy wiadomości poprzez: Messengera na profil naszej akcji „Mszczonów szyje dla Medyków”, piszemy e-maila: gci@mszczonow.pl, dzwonimy do Doroty 530 824 400 lub Magdy 605 869 094.

Akcja jest dla wolontariuszy. Nie wiąże się z płatnością za wykonaną usługę, czy też wyprodukowany towar. Dowóz towaru do produkcji, odbiór już wykonanych maseczek od krawcowych, a także transport gotowego wyrobu do placówek służby zdrowia (które na naszej stronie na Facebooku zgłoszą swe zapotrzebowanie) STRZELCY będą realizować również za darmo. Jeszcze raz podkreślamy, że nie jest to sposób na zarabianie pieniędzy, ale propozycja dla osób dobrej woli, które, jako wolontariusze, chcą włączyć się w pomoc naszym bohaterskim medykom.

MM

Reklama