O nas

Kim jesteśmy?
Jesteśmy dziennikarkami z wykształcenia i pasji( pracowałyśmy odpowiednio w Radiu Plus (potem Victoria),
justyna
Radiu Niepokalanów, Polskim Radiu RDC, gazetach Żyrardowski Tydzień, Panorama Mazowsza, Nasze Miasto, Polska The Times, obecnie współpracujemy z TVP Warszawa i Informacyjną Agencją Radiową Polskiego Radia.

To nam zajęło ok 10 lat. Po latach postanowiłyśmy stworzyć własne medium, które będzie esencją naszych potrzeb i zamiłowań. Medium, które będzie trwałe na Mazowszu Zachodnim, będzie punktem odniesienia, źródłem rzetelnej informacji i docelowo pierwszym i podstawowym medium opiniotwórczym. Do Internetu nie trzeba nas było przekonywać, bo obie od wielu lat z niego korzystamy. Wierzymy też, że z powodów czysto ekonomicznych może stać się podstawowym źródłem informacji ( dla wielu osób już jest), szczególnie dla pokolenia 20,30 latków i kolejnych pokoleń. Choć na Mazowszu Zachodnim szybki Internet dopiero staje się faktem, jest to droga nieunikniona. Za 10 lat wszyscy będziemy w sieci:). Tyle futurystycznie.
Ponieważ obie pokochałyśmy radio i dźwięk, na naszym medium nie mogło go zabraknąć. No i mamy stronę internetową, której podstawą jest dźwięk, ale nie brakuje też słowa pisanego i zdjęć. Informacje są krótkie, esencjonalne jak w radiu, zdjęcia mocne jak w gazecie( w każdym razie postępujemy w założeniach, że mają być doskonałe).

Dlaczego ŻYROSKOP ?
Długo szukałyśmy odpowiedniej nazwy. Ostatecznie zgodziłyśmy się na nazwę, która ma pokazywać związek z regionem, a jednocześnie być uniwersalna. Ktoś podpowiedział ŻYROSKOP i to nam się bardzo spodobało. To bowiem urządzenie nawigacyjne np. na pokładach samolotów i okrętów. Urządzenie, które im szybciej się obraca tym pewniej wskazuje kierunek.

Dla kogo Żyroskop?
Myśląc o zyroskopie.info.pl myślimy o potrzebach ludzi dynamicznych, chcących wiedzieć więcej, znać swój region. Ludziach szukających informacji- nie sensacji. Ludziach młodych ciałem lub duchem, szukających nowych rozwiązań, skupiających się na przyszłości i możliwościach nie przeszkodach, ale też ludziach chcących pamiętać o swoich korzeniach, historii, ludziach którzy chcą zmieniać świat… zaczynając od siebie.

Anna Wrzesień
Justyna Napierała

Reklama